Reklamuj Czaplinek
Zobacz księgę gości
Wysłane: 31.12.2016.
4164. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 77.115.49.83

Witam, czy w sobotę będzie jakieś powitanie nowego roku na rynku z fajerwerkami czy raczej cisza ?

Wysłane: 30.12.2016.
4163. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.22.251.157

Mam nadzieje, ze nowa witryna, z ktorej znika KSIEGA GOSCI nie ma na celu zamkniecia ust mieszkancom Czaplinka. Jesli bedzie tylko link - ZAPYTAJ BURMISTRZA, to szanowny Pan Burmistrz nie raczy zapewne odpowiedziec na 90% zapytan, ktore byly umieszczone na obecnej KSIEDZE GOSCI. Zawsze bedzie mogl powiedziec, ze to pytanie nie jest do niego. Czego sie boicie? Ta formula, ktora jest obecnie, jest odpowiednia. Kazdy wywolany do tablicy, chcac, czy niechcac odpowiadal. Mam nadzieje, ze Pan Burmistrz zmieni jeszcze te postanowienie. Z pozdrowieniami. Waldek.

Wysłane: 30.12.2016.
4162. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 89.239.86.44

Brawo panie dyrektorze SP. Pańskie zakazy są dowodem na to ze dba pan o swoich uczniów. Serfowanie po internecie bez dyskretnej kontroli dorosłych jest dość niebezpieczne. Drogi oburzony respondenci, WI FI w szkole to cała struktura działalności pracowni komputerowych, administracji, księgowości, sektetariatu i są to oblogatoryjne koszty szkoły. Walka o to aby uczniowie podczas przerw niekontrolowanie korzystali z internetu to pozwolenie na cyberprzemoc, przeglądanie stron niewskazanych dla nastolatków, publikowanie treści niedozwolonych. Jeżeli o to toczy się walka to gratuluję sukcesów w wychowaniu dzieci. Publikowanie inormacji niesprawdzonych tez nie jest bezkarnie, w gimnazjum obowiązywał zakaz przynoszenia produktów domowych na klasowe wigilie. Moje dziecko jest uczniem tej szkoły. Po czym poznajemy ze niesienie ciasto jest domowej roboty? Pozdrawiam i więcej rozsądku życzę w nowym roku.

Wysłane: 27.12.2016.
4161. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.20.84.207

Witam! Chcialbym zacnwalic a moze zapytac o mozliwosc wprowadzenia konkursu.

Po 1 pieknie mamy ustrojone swiatecznymi ozdobami nasze miejscowosci a Machliny to juz bajkaa... jak sie wjedzie to mimo ze nie ma sniegu ale w moim odczuciu czuć swieta i atmosfere.

po 2 czy moznaby w gminie zoorganizowac jakis konmurs na najladniej najlepiej ozdobiona miejscowość?

Wg mnie sołectwa za wygranie otrzymywały by jakies fundusze czy bony do realizacji na cele sołeckie. To by było podobnie jak wybieranie wieńca dożynkowego a dla mieszkańcow i sołtysów kolejny sposób na życie i współpracę na terenach po za miejskich.


Pozdrawiam i licze na odpowiedź.

Wysłane: 23.12.2016.
4160. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.20.87.181

Napisałem już dwa razy, że poniekąd rozumiem troskę, ale bardziej o związki międzyludzkie pomiędzy dziećmi, a nie o raka mózgu. Amerykańscy naukowcy dowiedli również, że spożywanie 3 szt pietruszki dziennie skutecznie chroni przed rakiem żołądka i wątroby. Im wcześniej zaczniemy ją jeść, tym lepiej, ale jakoś nie widzę u dzieci na śniadanie szkolne pietruszki. Idąc tym torem rozumowania, w automatach powinna być w szkole tylko pietruszka. Pamiętamy, jaką dyskusję wywołało usunięcie ze szkolnych sklepików zwykłych pączków, drożdżówek, a ze stołówek szkolnych soli i cukru. Nie da się zakazami wyeliminować zagrożeń. To rozumowanie słusznie minionej epoki. "Nienowy" ma rację, że odpowiedzialni RODZICE powinni ograniczać dzieciom dostęp do sieci i urządzeń, choć pewnie na niewiele się to zda. Postępu nie zatrzymamy zakazami. To się po prostu dzieje. Kiedyś ten problem dotyczył telewizji, a dziś nikt nie zwraca na to uwagi. Wielu dorosłych spędza przed ekranem po kilka godzin dziennie.

Najciekawsze jest jednak, że nikt nie odniósł się do drugiej części mojego pytania. Skoro zabraniamy dzieciom korzystania z telefonów, to DLA KOGO JEST SZKOLNE WIFI??? Czyżby było nam obojętne, czy nasi nauczyciele zachowują na raka mózgu?? No i co z ciastami? Moje córki widziały kilka dni temu, jak starsze dzieci niosły ciasta na spotkania klasowe do gimnazjum. Jak wytłumaczyć dziecku z trzeciej klasy, że jedne mogą i się niczym nie zatrują, a inne nie mogą? Przecież nie powiem dziecku, że dyrektor ma " widzimisię ". Nie przytoczę też powiedzenia " co wolno wojewodzie... "

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców naszej gminy i życzę prawdziwie Wesołych Świąt, bez komputerów, ale przy opłatku i pysznym cieście.

Wysłane: 22.12.2016.
4159. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.109

Wpływ telefonów komórkowych na mózgi dzieci - „Czy dzieci są obecnie narażone na zwiększone ryzyko raka mózgu”.


Wynik badania jest jeszcze bardziej szokujący niż samo pytanie, ponieważ dotyczy wszystkich dzieci, które używają telefonów komórkowych.


Prawie 3 tysiące dzieci rocznie w Stanach Zjednoczonych ma zdiagnozowanego raka mózgu, co stanowi jedną czwartą wszystkich nowotworów wieku dziecięcego.


Czy jest to jedynie nieszczęśliwy zbieg okoliczności?


Badanie wskazuje, że jeśli dzieci będą nadal używać telefonów komórkowych tak jak do tej pory, wiele z nich narażonych będzie na zwiększone ryzyko rozwoju nowotworów mózgu w wieku kilkunastu lat.


Obawy te stają się jeszcze bardziej alarmujące biorąc pod uwagę fakt, że większość (90 procent) uczniów niższych klas w wieku 12 lat, biorących udział w badaniu, używa telefonów komórkowych.


Niedawne orzeczenie Światowej Organizacji Zdrowia podziela te obawy: „Pola elektromagnetyczne, takie jak to związane z telefonami komórkowymi” są czynnikiem rakotwórczym, w tym przypuszczalnie dla ludzi.


Jakiego rodzaju zachowania składają się na zwiększone ryzyko?


Dwie trzecie dzieci biorących udział w badaniu trzymało swoje telefony przy łóżku podczas snu, w bliskiej odległości w sypialni lub pod poduszką.


Inne badanie przeprowadzone wśród młodzieży w Anglii, Hiszpanii, Szwecji, Australii i na Węgrzech stwierdziło, że w ciągu dziesięciu lat używanie przez dzieci telefonów komórkowych znacznie wzrosło – z 30% do prawie 100%.


Wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych muszą być ostrożni, jednakże dzieci w szczególności. Społeczeństwo musi brać większą odpowiedzialność za opiekę nad młodą częścią populacji i dziećmi, w szczególności jeśli chodzi narażenie na radiację.


Według badania, dzieci mają zwiększoną podatność na efekty radiacji z telefonów komórkowych z powodu:


– mniejszego mózgu


– cieńszej czaszki


– zwiększonej przewodności tkanki mózgowej


Te fizjologiczne różnice prowadzą do zwiększonej absorpcji radiacji.


Z uwagi na to, że użytkowanie telefonów komórkowych rozpoczyna się na tak wczesnym etapie życia, występuje znacznie dłuższy okres czasu narażenia na radiację i stąd wzrost ryzyka.


Wyniki innych badań wskazują także na zwiększenie ryzyka poprzez przyciskanie telefonu do głowy, w szczególności bez zmiany strony głowy z jednej na drugą.


Wyniki badań z Nowej Zelandii są wspierane przez raport BioInitiative z 2012 roku.


Raport ten wyjaśnia związek pomiędzy używaniem urządzeń bezprzewodowych, takich jak telefony komórkowe, a zdrowiem i radiacją emitowaną przez te urządzenia, znaną jako pole elektromagnetyczne.


Raport napisało 29 lekarzy pracujących w 10 krajach, którzy wzięli pod uwagę wyniki prawie dwóch tysięcy wcześniej niepublikowanych badań.


Raport był przeprowadzony niezależnie i oparty jest na dowodach naukowych, dlatego jest wolny od zwykłej w takich wypadkach stronniczości polityki rządowej i przemysłu zdrowotnego.


Raport skupia się na wielu komplikacjach zdrowotnych wynikających z ekspozycji na radiację niskiego poziomu, w tym bezpłodność, autyzm, wpływ na nienarodzone dzieci, choroba Alzheimera, zaburzenia mózgu i systemu immunologicznego oraz rak piersi i mózgu.


Użytkowanie telefonów komórkowych wśród dzieci w wieku do osiemnastego roku życia wzrasta, a nie spada. Używanie przez dzieci telefonów komórkowych powinno być kwestią świadomego wyboru rodziców. Ale jak wielu rodziców jest świadomych tej kwestii, aby móc podjąć właściwe decyzje w odniesieniu do swoich dzieci?


Dowody są nieodparte. Świadomi rodzice powinni przynajmniej poważnie ograniczyć użytkowanie telefonów komórkowych przez swoje dzieci oraz usuwać telefony z sypialni.

Wysłane: 20.12.2016.
4158. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 188.146.18.252

Napisałem w poprzednim wpisie, że częściowo rozumiem posunięcie dyrekcji, ale w takim razie niech wyłączą WiFi. Sprawa będzie załatwiona. Pani nie odniosła się do kwestii WiFi. Nie wspomnę już o ciastach na spotkania klasowe.

Pozdrawiam

Wysłane: 19.12.2016.
4157. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 5.172.236.231

Witam, chciałabym się odnieść do wpisu Pana Nowego, któremu dokucza niemożność korzystania z internetu w szkole i posiadania telefonów.Tak jak wszystkie dzieci, również i moje korzystało z telefonu na przerwach. Dlatego zakaz używania telefonów uważam za najlepszy jaki można było postawić w szkole! Wchodząc do szkoły widziałam tylko rząd dzieci pod ścianą z telefonami w rękach! Mam internet w domu, więc nie liczę na darmowy w szkole, niech służy nauczycielom, a dzieci niech więcej ze sobą rozmawiają i szukają sposobów na wspólne spędzenie czasu podczas przerwy, bo do tej pory każda przerwa służyła do gapienia się w ekran telefonu. Panie Dyrektorze, pomysł świetny i zdecydowanie sprzyjąjacy zdrowemu rozwojowi naszych dzieci, również tym dojeżdżającym.

Wysłane: 17.12.2016.
4156. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 188.146.14.251

Szanowny Panie Burmistrzu.

Dyrektor szkoły podstawowej, Pan Fudała wymyśla cuda. Corocznie klasy urządzały sobie spotkanie wigilijne. Były owoce, słodycze i ciasta. Nagle dyrektor doznał olśnienia i zabronił przenoszenia ciast, które piekły mamy uczniów. Dzieciom wytłumaczono, że gdzieś w kraju zatruło się ciastem wiele dzieci, bo ciasto piekła jakaś chora mama i tym samym w cieście były zarazki. Gdyby iść tym tropem, to na jarmarku świątecznym nie powinno być również ciast, pierogów i innych dań, które były sprzedawane, a robione przez naszych mieszkańców.

Następny pomysł dyrektora, to całkowity zakaz używania telefonów przez dzieci na terenie szkoły. Moje dzieci dojezdzaja do szkoły i telefon mają przy sobie. W dzisiejszych czasach niemal wszyscy zaglądamy do internetu w wolnych chwilach. Dzieci nie mogą korzystać z telefonu nawet na przerwie. Rozumiem intencje, żeby ograniczyć ilość godzin spędzonych przez dzieci w necie, ale taki zakaz to już przesada. Dla kogo w takim razie w szkole działa WiFi? Dla nauczycieli? To niech się składają na abonament. Była w tej sprawie robiona ankieta wśród rodziców, nikt rodziców z wynikami nie zapoznał. Ciekawe, bo w niektórych klasach poparcie dla pomysłu dyrektora było znikome, lub symboliczne. Trudno oprzeć się wrażeniu, że dyrektor Fudała traktuje szkołę, jak własne podwórko. Zamiast iść z duchem czasu, cofa szkołę w rozwoju.

Proszę przyjrzeć się tym sprawom, bo są one uciążliwe dla dzieci i rodziców.

I pytanie, ile osób się zatruło podczas festynu? Bo nigdy o takich przypadkach nie słyszałem. Skąd historia o zatruciu u dyrektora? Ręce opadają.

Wysłane: 14.12.2016.
4155. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
ul. wałecka 49 IP 79.187.78.160

Dotyczy wpisu 4154

Szanowni Państwo! Siłownia i sala fitness obsługiwana jest przez pracownika merytorycznego, a wszelkie awarie usuwane na bieżąco. W roku 2017 planowana jest częściowa wymiana sprzętu w sali fitness. Proszę o zgłaszanie pracownikom hali wszelkich usterek sprzętu na siłowni i fitness, aby można było na bieżąco prowadzić naprawy. Częsciowe awarie powodowane są nieumiejętnością korzystania z urządzeń, bardzo prosimy aby pytać jak należy korzystać z poszczególnych urządzeń. Liczę na Państwa współpracę, aby więcej nie dochodziło do takich sytuacji.

Janusz Ziętkiewicz

Wysłane: 13.12.2016.
4154. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.21.78.152

Zwracamy się z pytaniem do kierownika Pana Ziętkiewicza a także może Pana Burmistrza.


Czy jest Państwu znany stan techniczny sprzętu siłowni i fitness na hali?

Pytamy dlatego, że sprzęt jest uszkodzony (bieżnia w czasie biegu sie wyłącza a ćwiczący upada lub uderza siła prędkości o bierznie) do tego przewody od rowerków urwane, atlasy nie działają jak trzeba. To sami w sali siłowni, wyciągi nie chodzą jak trzeba i wiele innych niedociągnięć.

Reasumujac... płacimy za karnety od 75 do 100zl za miesiac ale co z tego jak nikt nie pilnuje ani nie dba o poprawę stanu technicznego. Radzimy sie przyjrzeć i naprawić bo to zagraża naszemu zdrowiu. Pozdrawiamy

Wysłane: 06.12.2016.
4153. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.130

Do wpisu Pani ANETY.

Bardzo Panią proszę o podpisanie się pod swoim wpisem imieniem i nazwiskiem.

Mieszkańcy wskazanego przez Panią domu zgłosili swoje niezadowolenie, że stawia Pani bezzasadne zarzuty i nie podpisuje się Pani pod nimi swoim imieniem i nazwiskiem.

Wysłane: 05.12.2016.
4152. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek Rynek 6 IP 192.168.250.1

W sprawie wpisu 4150 udzieliłem już odpowiedzi w dniu 03.11.2016 wpis 4134.

Dodatkowo informuję że, czarny dym może powstawać na skutek spalania węgla.

Podczas kontroli Kominiarza w obecności Straży Miejskiej, na przedmiotowej posesji nie stwierdzono spalania szmat.

Komendant Straży Miejskiej w Czaplinku Ryszard Leśniewicz.

Wysłane: 02.12.2016.
4151. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek Rynek 6 IP 192.168.250.1

Dotyczy wpisu 4149

Czytając z uwagą informacje o pracy SM można zauważyć że, SM podejmuje interwencje dotyczące pełnego zakresu czynności ustawowych, nie tylko parkowania. Wobec parkujących nieprawidłowo na deptaku reagujemy i toczą się postępowania mandatowe.

Rozeznanie autora wpisu dotyczące ilości nieszczepionych psów w gminie jest imponujące (wg własnej samooceny autora), w związku z tym proszę o przytoczenie większej ilości przykładów niż jeden. Natomiast moje wyjaśnienia dotyczące co stanowi większe zagrożenie, nieszczepiony pies, czy parkowanie, nic nie wniesie, bo jest oczywiste.

Informuje że, ujawnianie nieszczepionych psów oraz egzekwowanie konsekwencji należą do priorytetowych zadań SM Czaplinek.

Komendant SM Czaplinek Ryszard Leśniewicz

Wysłane: 01.12.2016.
4150. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 79.186.57.196

Witam PO RAZ KOLEJNY.


Chciałabym zapytać Straż Miejską w Czaplinku ile razy można zgłaszać problem z paleniem szmat w piecu w mieszkaniu przy ul. Chrobrego 8a ???


Zgłaszałam kilka razy.. Byliście raz ostrzegliście (tak napisaliście w księdze po moim pierwszym zgłoszeniu) i co z tego wszystkiego? NIC! Szmaty dalej są palone praktycznie dzień w dzień!

Bardzo proszę o SKUTECZNĄ interwencję w tej sprawie!

Ciekawe co pracownicy Straży Miejskiej by zrobili jak by pod ich nosem dzień w dzień ktoś palił szmaty i zasmradzał całą okolicę ?? Pewnie szybko by została sprawa załatwiona jak należy!


Proszę o przeprowadzenie kompleksowej kontroli tak jak zapewnialiście mnie po pierwszej interwencji. Kontrola w obecności Kominiarza i Straży Pożarnej.


Oraz o ukaranie właściciela mandatem bo słowne ostrzeżenia najwidoczniej nie poskutkowały.


Mam nadzieję, że nie będę musiała interweniować w tej sprawie po raz kolejny a jeżeli już to zgłoszę to w Starostwie skoro nasze Władze nie potrafią.


Pozdrawiam serdecznie.

Wysłane: 30.11.2016.
4149. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.21.48.228

Czytam z uwagą informacje z pracy SM. Strażnicy nakładają mandaty za złe parkowanie. Porządek jakiś musi być, dlatego nie neguję takiego postępowania. Szkoda tylko, że SM nie może zaprowadzić porządku na deptaku, gdzie wiecznie parkuje kilka aut. Znak nie ma tabliczki, że zakaz ruchu nie dotyczy pracowników i właścicieli lokali.

Druga sprawa, to psy. Od kiedy tylko pamiętam, plagą naszej gminy są psy nieszczepione. Kilka lat temu SM jeździła po wsiach i robiła kontrole szczepień. NA KAŻDEJ WSI znajdowały się psy bez szczepień. Strażnicy jednak wykazują się wielką wyrozumiałością w stosunku do ich właścicieli. To ja się pytam, czy większe zagrożenie sprawia źle zapakowany samochód, czy może pies bez szczepienia? Ostatni przykład z ul. Leśników, gdzie nieszczepiony pies zagryzł drugiego psa, ramiączka przy tym dziewczynkę, która później musiała jeździć do Wałcza na zapoviegawcze leczenie przeciw wsciekliźnie. Dlaczego zatem Panie Komendancie, wykazujecie się wyrozumiałością dla ludzi, którzy świadomie narażają zdrowie innych? Za auto łatwiej dać mandat?

Szanuję pracę naszych strażników, ale z tematem deptaku i szczepień psich poradzić sobie nie potrafią. Powodzenia

Wysłane: 21.11.2016.
4148. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.21.38.100

dziękuje Panu Dyrektorowi CZOK-u za proste i rzeczowe wyjaśnienie przesunięcia terminu obchodów Święta Niepodległości.

Pozdrawiam

Wysłane: 21.11.2016.
4147. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinecki Ośrodek Kultury IP 77.253.203.43

Dzień dobry,


Odnośnie wpisu dot. terminu obchodów " Dnia Niepodległości" - Przyczyną przesunięcia daty był wyjazd delegacji z Urzędu Miejskiego oraz mojej osoby do miasta partnerskiego Bad Schwartau dnia 11.11.2016 r. Nadmienię również, iż dzięki zmianie daty mogliśmy zorganizować uroczystości z asystą wojskową.Wszystkich, którzy poczuli się dotknięci zmianą terminu - przepraszam.

Wysłane: 17.11.2016.
4146. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.21.39.143

do wpisu 4143-odp P.Dudor

We wpisie dotyczącym obchodów 11 listopada było wyraźne zapytanie -dlaczego obchody były przesunięte na dzień wcześniej? 11 listopada przypadał na piątek,dzień wolny od pracy,a więc czas, który w pełni można poświęcić na uczestnictwo w Uroczystościach, dlatego trudno zrozumieć przesunięcie obchodów na czwartek. Mam wrażenie że urzędnicze uczestnictwo w Uroczystościach potraktowano jak obowiązek pracowniczy! To już nie pierwsze przesunięcie świętowania.

Wysłane: 17.11.2016.
4145. Zbigniew Witasek

Odpowiedz do wpisu nr 4144. witalis


Zgodnie z art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych „ budowa, przebudowa, remont utrzymanie i ochrona skrzyżowań dróg różnej kategorii, wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi w pasie drogowym oraz urządzeniami bezpieczeństwa i organizacji ruchu, związanymi z funkcjonowaniem tego skrzyżowania, należy do zarządcy drogi właściwego dla drogi wyższej kategorii.”


Tak jest i w tym przypadku gdzie ul. Poznańska posiada kategorię drogi powiatowej, a ul. Wałecka posiada kategorię drogi wojewódzkiej. Dlatego też zarządca drogi wojewódzkiej jest zobowiązany do oznakowania przejścia dla pieszych, jego utrzymania oraz odwodnienia skrzyżowania.

Wysłane: 14.11.2016.
4144. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
witalis@wp.pl IP 89.239.86.218

panie witasek. drugi raz obiasniam panu że kałuża okturej mowa we wpisie4138 nieznajduje sie na ulicy waleckiej a na ulicy POZNANSKIEJ jeszcze raz na ulicy POZNANSKIeJ zalane jest oznakowane przejscie dla pieszych kiedy bedzie remont ulicy waleckiej nas nie interesuje Do PANA BURMISTRZA gdy ktos na zamarznietej kaluzy na przejsciudla pieszych złamie reke lub noge kto za to bedzie odpowiadal napewno nie zarzadca drogi nr... ani pan witasek napewno miasto to tak tylko na marginesie

Wysłane: 14.11.2016.
4143. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.130

Życzylibyśmy sobie, by jak najwięcej osób uczestniczyło w obchodach Święta Narodowego Dnia Niepodległości. W okresie ostatnich 6 lat organizowaliśmy też uroczystości w dniu wolnym od pracy, co niestety nie przełożyło się na zwiększenie frekwencji uczestników - a wręcz odwrotnie - uczestników było zdecydowanie mniej. Ale nadal będziemy zabiegać, by zwiększyło się zainteresowanie mieszkańców uroczystościami patriotycznymi. Przed bieżącymi uroczystościami wysłaliśmy ponad 140 zaproszeń indywidualnych, poza zaproszeniami zamieszczonymi w Biuletynie Informacyjnym UM nr październik, na stronach internetowych: "Wrota Czaplinka", CzOK-u, Gawex-u, DSI, itd. Poza tym każda chwila jest dobra by odwiedzić Kwaterę Wojenną w trakcie jesiennego spaceru. Pozdrawiam serdecznie

Wysłane: 13.11.2016.
4142. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 79.186.115.164

Dlaczego obchody święta niepodległości odbyły się dzień wcześniej? Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że to urzędnicza wygoda, bo można sprawę " załatwić " w ramach pracy. Zawsze przychodziłam że swoimi dziećmi, bo było wolne. Teraz nie było szansy. Jaki to patriotyzm? Jaki przykład dla młodzieży? To tak, jakby na niedzielną liturgię poszedł w sobotę, bo w niedzielę goście przyjdą. Dziwne. Zwłaszcza, że burmistrz mundurowy.

Wysłane: 10.11.2016.
4141. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 182.181.31.23

Odpowiedz do wpisu nr 4138. mieszkaniec


Ulica Wałecka stanowi odcinek drogi wojewódzkiej nr 163 i jest zarządzana oraz utrzymywana przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie Rejon Dróg w Drawsku Pomorskim.

Wszystkie nieprawidłowości związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz stanem technicznym nawierzchni jezdni dróg na terenie miasta i gminy Czaplinek zgłaszane przez służby komunalne, mieszkańców przekazywane są do Zarządców dróg celem podjęcia niezbędnych działań, co miało miejsce w przypadku tego zastoiska wodnego.

Nawierzchnia jezdni w ul. Wałeckiej wymaga pilnej przebudowy. Zarządca drogi jest w trakcie opracowania dokumentacji przebudowy drogi nr 163 na odcinku Połczyn Zdrój - tory kolejowe w Czaplinek, w której będzie miedzy innymi ujęty wniosek Gminy Czaplinek dotyczący odwodnienia skrzyżowania ul. Wałeckiej z ul. Poznańską. Projekt obejmuje rozwiązanie gospodarki wodami opadowymi w pasie drogowym na całym odcinku przebudowywanej drogi.

W planach Województwa Zachodniopomorskiego przebudowa drogi w ul. Wałeckiej ujęta jest do roku 2023.

Wysłane: 09.11.2016.
4140. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 77.253.144.127

Zarząd Kklubu

zaprasza wszystkich zainteresowanych strzelectwem do wstąpienia do Klubu Strzeleckiego LOK "Kaliber.22" w Czaplinku.

W każdą sobotę (zależnie od pogody) od godz. 10:00 do 13:00 na strzelnicy na terenie lotniska w Broczynie odbywają się

treningi strzeleckie na które zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno tych którzy chcą nauczyć się strzelać, jak i tych

którzy chcą doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Klub posiada karabinki i pistolety bocznego zapłonu (kbks).

Informujemy, że poprzez nasz klub można uzyskać pozwolenie na broń palną.

Więcej informacji:

Wojciech Marcewicz tel: 602 461 267

Piotr Zajul tel: 606 957 386

Wysłane: 08.11.2016.
4139. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek Rynek 6 IP 192.168.250.1

Przypominam niezdyscyplinowanym kierowcom że, wjazd na drogę gdzie obowiązuje znak drogowy B-2 zakaz wjazdu, jest wykroczeniem za które Policja może nałożyć mandat karny w wysokości 500zł i 5 punktów karnych.

Wysłane: 08.11.2016.
4138. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 83.11.116.250

Podczas opadów deszczu przy skrzyżowaniu ulic Wałecka i Poznańska (od strony miasta przed Ośrodkiem Zdrowia)za każdym razem tworzy się ogromny zastój wody akurat przy przejściu dla pieszych.Zastanawia czy urzędnicy odpowiedzialni za takie sprawy nie wiedzą że tak nie powinno być, czy uważają ze to NORMALKA.Żywię nadzieję że przy najbliższym remoncie drogi studzienka ściekowa zostanie obniżona i kałuża przestanie sie tworzyć.

Wysłane: 08.11.2016.
4137. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.120

W odpowiedzi na wpis nr 4138 informuję, że być może ktoś z pracowników Gimnazjum nie przestrzega przepisów ruchu drogowego, lekceważąc znak zakazu wjazdu na parking od ul. Słonecznej. W związku z powyższym proszę o wzmożenie kontroli przez stosowne służby i wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które nie stosują się do przepisów.

Wysłane: 05.11.2016.
4136. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 89.239.86.44

Po ograniczeniu prędkości samochodów jeżdżących po terenie szkoły podstawowej czas na zwrócenie uwagi na przestrzeganie przepisów przez pracowników gimnazjum, dla niektórych znak zakazu wjazdu przy parkingu nic nie znaczy omijając go wjeżdżają dołem. Dobry przykład?

Wysłane: 03.11.2016.
4135. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek Rynek 6 IP 192.168.250.1

W sprawie wpisu 4133 informuję że, czynności służbowe dotyczące zdarzenia prowadzi Policja.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»