Reklamuj Czaplinek
Zobacz księgę gości
Wysłane: 14.07.2016.
4043. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Odpowiedź na wpisy 4026. Janusz i 4041. gość IP 83.3.212.90

Informacje o planowanych zbiórkach odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu RTV i AGD zamieszczane są regularnie od 2013r. w formie elektronicznej na stronie Zakładu Gospodarki Komunalnej w BIP, w zakładce cenniki, wnioski, inne dokumenty, Harmonogramy-Odpady 2016. O zbiórce zaplanowanej w miesiącu czerwcu informuje harmonogram zamieszczony 11 minut po godzinie 8 dnia 7.06.2016r.

Wysłane: 14.07.2016.
4042. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
gm. Czaplinek IP 79.184.236.209

Witam!

Czytając wszystkie te komentarze odnoszące się do estetyki, otwarcia się turystów, nie mogę się zgodzić z wieloma komentarzami. Na przestrzeni kilku lat wiele się zmieniło w naszym mieście na plus. Zieleń miejska, nowe drogi, chodniki, podejście do branży turystycznej, liczne imprezy, atrakcje, komunikatywność z mieszkańcami, reagowanie na ich uwagi etc, to wszystko robi bardzo pozytywne wrażenie. I to chciałbym żeby było zauważone, bo ciągle tylko narzekamy psując ten pozytywny obraz Naszego miasteczka. Przyciągajmy ludzi swoją życzliwością.

Pozdrawiam

Wysłane: 13.07.2016.
4041. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
czaplinek IP 89.239.89.78

do 4026. no i nie dowie się Pan Panie Januszu. A odpowiedź na wtopę była: nie wyszło bo materiały dostali z wyprzedzeniem, gdyby dostali na ostatnią chwilę to byłoby dobrze. Genialne tłumaczenie.

Wysłane: 13.07.2016.
4040. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 84.205.28.2

Przykro patrzeć na miejsce świętej pamięci w naszej miejscowości. Regularnie odwiedzam bliskich na cmentarzu. Tak zaniedbanego jeszcze nie widziałam. Pomijam już stan chodnika wiodącego na cmentarz. Grobów nieznanych żołnierzy nie widać już spod wysokiej trawy. Przed pomnikiem lezą połamane gałęzie, puszki... Plac dawno nie był pielony... Chyba nie czekamy na 1 września? Szkoda i przykro. Teren przed Urzędem dzisiaj był doprowadzany do porządku. Ważne żeby nie tylko widok z okna zadowalał i napawał dumą.

Wysłane: 13.07.2016.
4039. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.132

Odpowiedź do wpisu 4035. Jan Kowalski oraz 4036. Tomasz


Informuję, że 12 lipca br. przy kąpielisku nad jeziorem Drawsko odbywało się szkolenie WOPR WZ dla młodzieży o profilu ratowniczym. Zgodnie z uchwałą Nr XXXVII/499/14 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie Drawskiego Parku Krajobrazowego oraz zarządzeniem Burmistrza Czaplinka Nr 62/2014 w sprawie wprowadzenia informacji o sportowym i rekreacyjnym korzystaniu z j. Drawsko, na jeziorze ustanowiono zakaz używania skuterów wodnych. Jednakże nie dotyczy on pracowników Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Służby Leśnej, Państwowej Straży Łowieckiej oraz funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej w trakcie wykonywania przez nich obowiązków służbowych oraz podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego zapewniających bezpieczeństwo na zlecenie zarządzającego wyznaczonym obszarem wodnym w trakcie wykonywania przez nie zadań statutowych.


WOPR WZ w tym sezonie zapewnia obsługę ratowniczą kąpieliska na terenie Gminy i zgodnie z uchwałą i swoim statutem w określonych sytuacjach ma prawo używać skutera wodnego. Jednocześnie informuję, że WOPR WZ zapewniając bezpieczeństwo na terenie gminy Czaplinek dysponując skuterem wodnym oraz zapewnia całodobowe dyżury ratownicze zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.


Ponadto informuję, że Straż Miejska i Policja dokonuje kontroli z brzegu i reaguje na zgłoszenia nieprawidłowości, natomiast drużyna WOPR w Czaplinku regularnie dokonuje patroli na jeziorze Drawsko.


Zgłoszeń w przypadku łamania prawa w zakresie strefy ciszy proszę dokonywać 'na gorąco' ponieważ tylko wówczas zagwarantowana zostanie natychmiastowa reakcja odpowiednich służb.


Straż Miejska – tel. 519 333 681

Komenda Policji w Czaplinku – 997 lub 112 (z tego numeru zostają Państwo przekierowani do właściwego funkcjonariusza Policji, lub 94 36 36 835 (do godz. 15:30)

Drużyna WOPR w Czaplinku

502 978 795

602 394 437

508 342 735

604 353 704 (w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia)


Informacja o sportowym i rekreacyjnym korzystaniu z jeziora Drawsko znajduje się w załączniku do zarządzenia Nr 62/2014 Burmistrza Czaplinka.

Wysłane: 13.07.2016.
4038. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 37.47.203.186

To już nie pierwszy raz jak na plaży pewien pan rozkłada swoje łodzie motorowodne i pływa nimi wokół plaży, sytuacja powtarza się już kolejny raz i nikt nic z tym nie robi, z tego co wiem na silniku 140 koni nie można pływać w strefie ciszy

Wysłane: 13.07.2016.
4037. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.130

Otwarcie miasta na j. Drawsko


Odpowiadam pani Barbarze Głowińskiej na wpis nr 4027. Jako jedna z nielicznych miała odwagę podpisać się imieniem i nazwiskiem, dlatego odpowiadam osobiście.

Nie zgadzam się z opinią, że drzwi związane z otwarciem miasta i gminy na jezioro zostały tylko uchylone. Jakie m.in. wykonano zadania związane właśnie z otwarciem na akwen:

- częściowe zniesienie rygorów strefy ciszy, w tym umożliwienie pływania statków spacerowych, udostępnienie wydzielonego akwenu dla sportów motorowodnych (motorówki, narciarze itp.), umożliwienie wędkarzom korzystania z silników zaburtowych na całym jeziorze;

- zakup katamarana spacerowego „Perkoz” i rejsy statkiem po wyznaczonych trasach, w perspektywie uruchomienie regularnej linii tramwaju wodnego;

- wybudowanie nowych pomostów w: Kluczewie, Starym Drawsku, Siemczynie, na Bielawie;

- pozyskanie z Agencji Nieruchomości Rolnych działki w Starym Drawsku na urządzenie plaży wiejskiej;

- wybudowanie infrastruktury turystycznej w postaci małej architektury (altany, ławostoły, kosze na śmieci itp.) nad brzegiem j. Drawsko w Kluczewie, St. Drawsku, na Bielawie;

- na OSW wykonano nowe pokrycie dachu na hangarze i wymieniono ogrodzenie ośrodka;

- wybudowanie slipu do wodowania jachtów kilowych przy Nadbrzeżu Drawskim;

- od trzech lat odbywają się ogólnopolskie regaty żeglarskie o Puchar Polski Jachtów Kabinowych, promujące walory j. Drawsko;

- od dwóch lat działała na OSW filia Klubu Żeglarskiego „Szkwał” ze Złocieńca, gdzie szkolili się najmłodsi żeglarze. W tym roku zaczął funkcjonować nasz własny klub pod patronatem Czaplineckiego Bractwa

Żeglarskiego;

- poprawienie estetyki nadbrzeża poprzez zlikwidowanie trzech zdekapitalizowanych blaszanych hangarów (na bazie „policyjnego” powstał mini pomost);

- corocznie prowadzone są akcje czyszczenia brzegów i dna j. Drawsko przez Klub Płetwonurków „Mares” z Koszalina;

- z inicjatywy i sumptem wędkarzy powstała wiata na stanicy PZW;

- od ośmiu lat organizujemy ogólnopolski turniej wędkarski Trzech Miast, zawody odbywają się także na j. Drawsko;

- uregulowane zostały brzegi i dno Czaplineckiej Strugi;

- ustawiono cztery ozdobne ławki wokół jeziora w granicach miasta;

- przebudowano ul. Jeziorną, biegnącą wzdłuż brzegu jeziora.

Z powyższych działań wynika, że drzwi zostały już nie tylko uchylone, ale otwarte, a przed nami działania zmierzające do tego, aby zostały otwarte szeroko, m.in. poprzez:

- budowę szlaku pieszo-rowerowego nad j. Drawsko w ul. Nadbrzeże Drawskie

od parkingu przy ul. Złocienieckiej do OW Drawtur. Projekt przygotowany

wspólnie z gminą Marlow, rozstrzygnięcie konkursu we wrześniu;

- projekt budowlany przebudowy Rynku i ulic: Ogrodowa, Górna, Apteczna –

czyli biegnących do j. Drawsko;

- przygotowanie w tym roku projektów budowlanych na budowę pomostów na

OSW i przy ul. Nadbrzeże Drawskie oraz projektu budowlanego falochronu na OSW;

- przystąpienie do wspólnego z Zespołem Parków Krajobrazowych projektu, finansowanego z funduszy unijnych, rozbudowującego infrastrukturę turystyczną wokół j. Drawsko, w tym budowa platformy widokowej w parku za dworcem PKS;

- przygotowanie do rozbiórki zdekapitalizowanego tzw."pomostu żelaznego".


Pozdrawiam

Adam Kośmider

Wysłane: 13.07.2016.
4036. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
koszalin IP 79.184.180.248

Witam.

Również chciałem zwrócić uwagę na fakt nieprzestrzegania i brak kontroli nad warunkami korzystania ze zbiornika wodnego. Dodam, że pływanie na skuterach wodnych jest ZABRONIONE.

Wysłane: 12.07.2016.
4035. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 157.25.176.150

Dnia 12. 07.2016 chciałem poplażować na plaży miejskiej jednak nie dało się gdyż po mimo strefy ciszy ciągle ktoś pływał obok plaży motorówkami i skuterem wodnym, chciał bym się dowiedzieć czy da się coś z tym zrobić? Wydaje mi się ze plaża miejska jest dla ludzi z Czaplinek a nie dla ludzi którzy parkują przy pomoście swoje motorówki i rozkładają swoje dmuchane sprzęty po całej plaży

Wysłane: 12.07.2016.
4034. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 184.182.21.232

Odpowiedz do wpisu nr 4032.Smakosz


Informuję, że zgodnie z zatwierdzoną przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie i obowiązującą tymczasową organizacją ruchu drogowego na czas przebudowy ul. Szczecineckiej objazd dla pojazdów do 10t obywa się ulicą Leśników.

Z dniem / planowanym na 15.07.2016r. / zakończenia robót a tym samym przywrócenia normalnego ruchu drogowego na ul. Szczecineckiej, utrudnienia w ruchu w ul. Leśników będą ustępowały.

Rozładowanie utrudnienia nastąpi po wprowadzeniu stałej organizacji ruchu drogowego na przebudowanym odcinku drogi, co nastąpi z dniem odbioru robót.

Za wszelkie utrudnienia w ruchu drogowym przepraszamy.

Wysłane: 11.07.2016.
4033. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 94.254.129.218

Witam.

Chciałbym poruszyć remont ulicy Rzeźnickiej. Dokładnie chodzi o chodnik na skrzyżowaniu z ulicą Wałecka w stronę ulicy Leśników.

Co za bezmyślny "Projektant" wymyślił żeby z jednej strony ulicy zrobić chodnik o szerokości ok 2 metry a z drugiej 40 centymetrów!!!???

Gdzie przed remontem chodnik z tej strony był o wiele szerszy!! Ponadto z tego co widać po obniżonych krawężnikach przejście dla pieszych ma być odsunięte nieco dalej w stronę ul. Leśników.

Proszę mi więc wytłumaczyć jak BEZPIECZNIE tamtędy ma przejść chociażby osoba prowadząca wózek z dzieckiem!!?? Przecież tam nie będzie w ogóle możliwości "wyrobic" zakrętu na chodniku. Nawet piesi chcąc minąć się w tym miejscu będą musieli przechodzić obok siebie chyba bokiem ocierajac się o siebie bo innej możliwości nie będzie. A pewnie jeszcze postawią tam rurę ze znakiem "przejście dla pieszych" to nie wiem czy ktokolwiek będzie w stanie tamtędy przejść...

Przecież można wypośrodkować te chodniki żeby były mniej więcej takiej samej szerokość bo jest na to miejsce. Nie wspomnę już o tym że jest to jeden z ważniejszych szlaków pieszych w Czaplinku przy najbardziej ruchliwej drodze. Jeżeli zostanie tak jak zostało to zrobione to będzie gorzej niż było przed remontem a chyba nie o to w tym wszystkim chodzi prawda?

Dlatego bardzo proszę nasze władze o interwencję w tej sprawie zanim położą asfalt i będzie za późno...

Pozdrawiam

Zaniepokojony mieszkaniec Czaplinka

Wysłane: 09.07.2016.
4032. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 157.25.176.150

Chciałbym się dowiedzieć kto jest odpowiedzialny za wprowadzenie objazdu przez ul. Leśników ( obok Wabika ).

Tam nie idzie przejechać. Są dwa parkingi ( obok rzeczki i obok sklepu ) a nastawiane aut na ulicy i czeka się po 20 minut żeby przejechać. Chciałbym pogratulować pomysłu , brak zakazu parkowania powoduje utrudnienia w ruchu. Jako mieszkaniec proszę o pilną interwencję.

Wysłane: 08.07.2016.
4031. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.23.252.192

W sprawie odwołania koncertu BAYER FULL. Być może to zbyt pochopna decyzja. Myślę, że sprzedaż biletów tuż przed koncertem nie byłaby złym rozwiązaniem . Tym bardziej, że trudno oceniać zainteresowanie koncertem ilością "lajków" na FB.Dużo osób będzie z pewnością zawiedzionych....

Wysłane: 08.07.2016.
4030. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.135

W odpowiedzi na wpis nr 4029 informuję, osoby te zostały zatrzymane przez Straż Miejską i przekazane Policji. Jednocześnie informuję, że przypadki takie najlepiej jest zgłaszać bezpośrednio po ich ujawnieniu telefonicznie. Przypominam, że przystanek PKS jest monitorowany i w przypadku stwierdzenia naruszenia porządku publicznego podejmowane są interwencje.

Wysłane: 06.07.2016.
4029. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
s IP 157.25.176.150

Witam!czy w Czaplinku jest straz miejska?nasi turysci maja zajefajne powitanie na pks jak wyjda z autobusu albo spaceruja,grupka meneli opanowala pks i przesiaduja i pija caly dzien.pozdrawiam

Wysłane: 05.07.2016.
4028. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 194.187.12.13

Odnośnie 4027. Barbara

Informuję, że tuż przed rozpoczęciem sezonu turystycznego i kąpielowego dno jeziora w obrębie kąpieliska nad jeziorem Drawsko przy ulicy Drahimskiej w dniach 22-23 czerwca było oczyszczane z wodorostów. Prace wykonał Zakład Gospodarki Komunalnej w Czaplinku przy współpracy z Referatem Sportu i Rekreacji, który udostępnił do celów oczyszczania statek.

5 lipca br. po raz kolejny wodorosty były usuwane z dna jeziora w obrębie basenu, jak również po prawej i lewej stronie pomostu. Ponadto ratownicy obsługujący plażę codziennie wykonują prace związane z ich usuwaniem oraz oczyszczają brzeg jeziora z trzcin, glonów i innych nieczystości.

Temat dotyczący promenady nad jeziorem Drawsko był już poruszany na księdze gości. Odpowiedź znajduje się we wpisie nr 3985.

Wysłane: 02.07.2016.
4027. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 89.239.83.65

My mieszkańcy ale też i włodarze miasta Czaplinka mówią jednym głosem o "otwarciu" się miasta na turystów. Chcemy pokazać i pochwalić się pięknymi jeziorami i ciekawą okolicą. Jednak sama natura nie wystarcza. Trzeba trochę przyłożyć ręki i środków żeby to co ładne wyeksponować i udostępnić.


Niestety............ plaża choć z nowym piaskiem i nawet palmami odstrasza mało przyjemnym kąpieliskiem!!!

"Basen " dla pływających w 1/3 opanowany jest przez wodorosty. Rosnące, utrudniają pływanie łaskocząc w brzuchy a te już zerwane, oplatają ręce. To jest niedbalstwo! przecież PGKiM opanowało technikę usuwania wodnego zielska.


Alejka nad jeziorem /promenada?/ to niestety "tor przeszkód" z dziurami i wybrzuszeniami od rosnących korzeni, ubytkami w nawierzchni. Jazda wózkiem dziecięcym tą alejką, to jak jazda na motocrossie, przejazd rowerkiem dziecięcym stanowi wyzwanie dla dziecka i rodziców. Rownież dla dorosłych rowerzystów trasa dojazdowa na plażę jest jazdą mało przyjemną!


Miasto miało otworzyć się na jezioro , na turystów ale niestety tylko uchyliło drzwi a to niestety jest za mało.


Barbara Głowińska Czaplinek

Wysłane: 28.06.2016.
4026. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 46.112.17.43

Przyłączam się do pytania,które padło kilka dni temu: gdzie w internecie i z wyprzedzeniem, można się dowiedzieć kiedy są zbiórki odpadów wielkogabarytowych,do dzisiaj cisza...a ogłoszenia na słupach przydrożnych to nie najlepszy pomysł.

Wysłane: 26.06.2016.
4024. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 79.184.102.223

Pytanie mam do Pana Burmistrza : Czy jest możliwość wysypania piachu na brzegu na plazy nad jeziorem krzemno wiem że nie jest to plaża publiczna ale warto gdyz dużo miejscowych jak i turystow korzysta z tego miejsca a niestety po tym jak ubyło wody miejsce jest niewykorzystane a można je super zagospodarowac :-) :-)

Wysłane: 24.06.2016.
4023. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.11.161.179

Odnośnie: 4019. Kamil


Zachęcam nasze władze do zapoznania się z tematem "Budżet obywatelski" - na pewno przyczyniłoby się to do wydatkowania pieniędzy na inwestycje których oczekują mieszkańcy..

Wysłane: 23.06.2016.
4022. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 79.184.181.230

Dotyczy wpisu 4021.

Informuję, że wszystkie artykuły do Biuletynu Informacyjnego zbierane są z wyprzedzeniem, w związku z tym wkradł się błąd. Przepraszamy.

Wysłane: 22.06.2016.
4021. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 89.239.89.247

20.06.16 udostępniacie biuletyn informacyjny, w którym jest napisane, że w Czaplinku 20.06.16 będą zbierane odpady wielkogabarytowe. (w innych miejscowościach jeszcze wcześniej) Brawo! A jest gdzieś jakieś bardziej pomysłowe miejsce, z którego można się dowiedzieć wcześniej na temat takiego harmonogramu?

Wysłane: 20.06.2016.
4020. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 31.0.120.95

Aspekt zaśmiecania jest w tym przypadku nie tak ważny jak inne wymienione przeze mnie wady placu zabaw. Jednakże na tym terenie najważniejszy jest sprzęt, którego niestety brakuje. Szkoda, że nie poruszył Pan tego istotnego problemu.

Wysłane: 20.06.2016.
4019. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 94.254.128.83

Witam, czy Burmistrz i Rada Miejska bierze pod uwagę wprowadzenia w Czaplinku czegoś takiego jak budżet obywatelski? W kilku miastach w województwie pomysł ten zdaje egzamin. Mieszkańcy mieliby większy wpływ na wydatkowanie pieniędzy z podatków.

Wysłane: 17.06.2016.
4018. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek Rynek 6 IP 192.168.1.134

Dotyczy wpisu 4017

Problem czystości oraz psich odchodów na placach zabaw będzie występował tak długo, dopóki nie zmieni się kultura niektórych użytkowników. Regulamin porządkowy zabrania wprowadzania psów na tereny placów zabaw. Straż Miejska nadzoruje place zabaw, ale tylko wyrywkowo, w przypadku ujawnienia sprawcy zaśmiecania lub nieodpowiedzialnego właściciela psa, można spodziewać się mandatu karnego w wysokości 500zł.

Komendant SM w Czaplinku Ryszard Leśniewicz

Wysłane: 16.06.2016.
4017. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 31.0.123.92

Witam. Chciałabym zwrócić uwagę na jedyny plac zabaw w mieście. Ma on kilka wad, które przeszkadzają w spokojnej i BEZPIECZNEJ zabawie dzieci. Mianowicie jedna z dwóch huśtawek ma porwany łańcuch, od dawna nie ma karuzeli, przy zjeżdżali z ziemi wystają ostre kamienie, dodatkowo zepsuty jest drewniany konik. Dzieci w mieście są zupełnie zaniedbane, jeśli chodzi o ten właśnie aspekt. Problemem jest również czystość tego miejsca - często widać śmieci na nieskoszonej trawie, ponad to każdy zwraca uwagę na pozostawiane tam psie odchody. Bardzo proszę o wzięcie pod uwagę tego miejsca. Znajduje się ono przy popularnej dla turystów alei, a co za tym idzie - sławetnym jeziorze tajemnic.

Wysłane: 08.06.2016.
4016. Renata Podkowiak
Czaplinek IP 79.190.154.162

Dotyczy wpisu 4015.Halina – program 500+


Od 1 kwietnia br. weszła w życie ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, tzw. program „Rodzina 500+”.

Do realizacji tego zadania wyznaczony został Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czaplinku. Wnioski przyjmowane są w MGOPS od 1.04.2016 r. - pokój nr 7.

Kompletne wnioski rozpatrywane są w kolejności ich składania. Każda osoba wnioskująca o powyższe świadczenie otrzymała lub otrzyma stosowną decyzję, w której określona zostanie liczba dzieci uprawnionych do świadczenia, kwota świadczeń i terminy wypłaty tychże.

Pierwszy okres, na który ustalane jest prawo do świadczenia wychowawczego, rozpoczyna się 1 kwietnia 2016 r. i kończy się dnia 30 września 2017 r.


Świadczenia wychowawcze wypłacane będą i przekazywane na konta osobiste za pośrednictwem Pomorskiego Baku Spółdzielczego w Czaplinku w terminie około 20-go każdego miesiąca (za wyjątkiem kwietnia br.).


Pierwsza wypłata świadczeń nastąpiła 28 kwietnia, kolejne 10 i 20 maja na łączną kwotę prawie 900 tys. zł. Następne wypłaty świadczeń będą 10 i 20 czerwca br.

Ustawodawca przewidział, że podmioty realizujące ten program, czyli w przypadku Gminy Czaplinek MGOPS, muszą wydać stosowną decyzję administracyjną w ciągu trzech miesięcy od daty złożenia wniosku. W chwili obecnej wydawane są decyzje na wnioski złożone na koniec kwietnia. Z informacji, jakie zamieściła Pani na księdze gości wynika, że lada chwila taką decyzję Pani otrzyma.

Wszelkich informacji na temat programu „Rodzina 500plus” udzielają pracownicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pod numerami telefonów: 94 375 45 82 lub 94 375 57 45.


Renata Podkowiak

Kierownik MGOPS w Czaplinku

Wysłane: 07.06.2016.
4015. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.52.241.6

Chciala bym sie dowiedziec kiedy w naszej minie rozpczna sie wyplaty 500+ . Zlozylam wniosek na koniec kwietnia i nie mam ani decyzji ani pieniedzy

Wysłane: 06.06.2016.
4014. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 89.239.86.146

Witam


Kilka lat temu podczas czatu jak i w księdze gości dużo pytałem o powstanie pierwszej zielonej siłowni w Czaplinku. Czas pokazał że mamy w naszym mieście nie jedną a trzy takie siłownie. Teraz chciałbym żeby w Czaplinku powstał chociaż jeden plac ćwiczeń (street workout) na którym były by drążki do ćwiczeń,drabinki,poręcze. Jeśli chodzi o koszt skromnego placu to nie powinien on przekroczyć 30 tys. W Szczecinku powstało kilka takich placów i cieszą się one dużym zainteresowaniem.

Wysłane: 03.06.2016.
4013. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
ul. Bema 2/12 IP 82.145.223.56

Na "Wrotach Czaplinka" brak publikacji majowego numeru "Kuriera Czaplineckiego". Tak ma być?