Reklamuj Czaplinek
Zobacz księgę gości
Wysłane: 18.01.2016.
3911. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 79.184.229.85

Mam pytanie odnośnie właśnie odśnieżania dróg. Posypalo wczoraj trochę sniegua u nas na odsniezaniu jak zwykle oszczędność kosztem innych.. Przyklad?

Droga do Czarne Małe, jak wiemy ludzie jadą tam do pracy, ciężarówki do firmy zbozowej no i rolnicy którzy cierpia a dlaczego? Bo zadna gorka na calym odcinku nie posypana piachem czy tez chlorkiem soli... a oni nie rozwijają predkosci ciagnikami jak ciezarowki czy osobowki i ciezej jest im jest jechac pod gorki... a pod sniegiem jest lód! Wykonałem zdjęcia drogi oraz jej stan.. czekamy z innymi dojezdzajacymi na poprawę stanu nawierzchni i apelujemy o zapewnienie nam wszystkim bezpiecznych i przejezdnych dróg!

Wysłane: 18.01.2016.
3910. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 84.205.26.42

Dlaczego dzisiaj o godzinie 7.30 droga z Czaplinka do miejscowości Czarne Wielkie nie była jeszcze odśnieżona i posypana? Ja rozumiem, że Nasze władze ufają kierowcom w momencie trudnych warunków atmosferycznych ale żeby się przypadkiem nie przeliczyli...Nadmienię, że do tego czasu, o którym piszę- ludzie jeżdżą do pracy, autobusy jeżdżą po dzieci do szkół...

Wysłane: 14.01.2016.
3909. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 89.239.86.44

Panie lol proszę uważnie przeczytać druga część mojej wypowiedzi dlaczego to my społeczeństwo mamy proponować swoje pomysły skoro ktoś jest za to odpowiedzialny i bierze za to pieniądze. Pozdrawiam.

Wysłane: 12.01.2016.
3908. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
ul.Lotnicza 123 IP 95.51.44.173

Do Maliny jeśli jesteś osobą która ma pomysł na ożywienie naszego Ośrodka Kultury to proszę podziel się nim z mieszkańcami naszego miasteczka.Takich anonimowych narzekaczy jest wielu tylko prawda jest taka że oprócz narzekania i pomawiania NIC nie potraficie. Osoba która pragnie zmienić coś w swoim życiu lub robić coś co ją interesuje nie potrzebuje pomocy innych, do tego wystarczy własna inicjatywa i chęci.Pozdrawiam i życzę bardziej obiektywnego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość.

Wysłane: 09.01.2016.
3906. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 89.239.86.44

No panie przewodniczacy informacja powalająca na kolana. Powieszenie szyldu ze tutaj jest kawiarenka dla młodzieży i mieści się w budynku czoku który nie jest zbyt lubiany przez młodzież to naprawdę ogromne osiągnięcie. Nietrafiony krok czego dowodem jest zainteresowanie młodziezy. Nie tedy droga najlatwiej zamknąć i tyle. Marazm skostnienie nuda!!! Dlaczego to my społeczeństwo mamy sypać pomysłami jeżeli osoby do tego powołane biorą za to pieniądze (kadra ośrodka kultury). Dobrych pomysłów życzę

Wysłane: 08.01.2016.
3905. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 157.25.176.150

Odnośnie wpisów dotyczących tego, że w CzOKu nie dzieje się nic dla młodzieży. W maju została otwarta w sali kominkowej Kawiarnia Amatorów Artystycznych ''Kominek'',która docelowo jest miejscem, w którym czaplinecka młodzież może spędzać piątkowe wieczory. Jako Społeczna Rada Młodzieży cały czas jesteśmy otwarci na pomysły i propozycje, które można by w tym miejscu realizować. Niestety, przez kilka tygodni z rzędu pojawiało się tam naprawdę mało osób,dlatego też zawiesiliśmy jej działalność. My jednak nadal chcemy kontynuować tą inicjatywę, jednak nie widzimy chęci że strony czaplineckiej młodzieży. Jeśli pojawią się jakiekolwiek pomysły dotyczące kawiarni ''Kominek'',postaramy się jak najszybciej i tak dobrze, jak umiemy je zrealizować. Czekamy również na inne inicjatywy dotyczące życia młodzieży w naszej gminie.


Pozdrawiam


Przewodniczący

Społecznej Rady Młodzieży

Wiktor Dworzak

Wysłane: 07.01.2016.
3904. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 178.56.230.42

Szanowny Panie Dyrektorze CzOK.

Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

Najpierw o wynagrodzeniu. Nie jest ważne, skąd wiem, ważne, że to prawda. Czaplinek to nie Bydgoszcz, czy Warszawa. Tutaj ludzie po prostu wiedzą, i nie ma sensu sie zastanawiać, skąd. Gdyby to była nieprawda, to co innego, ale wie Pan, że to prawda.

Nie może Pan zganiać problemów na mały budżet, bo taki sam miała poprzedniczka, a zarzucano jej brak wyników.

Wybaczy Pan, ale cała akcja reklamowa, banery, filmy itp to tylko sprawa drugorzędna. Jak słusznie zauważył ktoś inny, nie widać ożywienia oferty dla młodzieży.

W swojej młodości mieszkałam w mieście wojewódzkim. Tam osrodki kultury tętniły życiem do późnych godzin wieczornych. były pełne młodzieży i dzieci. Otwierano je nie wcześniej, niż 11-12, bo do tej pory młodzież jest zawsze w szkole. Zajęcia zaczynały sie po południui trwały do wieczora. Miałam nadzieję, że właśnei w tę stronę pójdzie Pan w CzOK-u.

Naprawdę chodzi głównie o ożywienie młodzieży i dzieci. Chciałabym dovzekac czasów, kiedy w domu kultury będzie dużo ludzi, zwłaszcza młodych.

Prace gospodarcze sa ważne, ale głównie zależą od przychylności Burmistrza, gdyż to ona daje na nie pieniądze. Od dyrektora nalezy oczekiwać działań kulturalnych, przyciągających młodzież, pozwalających atrakcyjnie spędzić wolny czas, podnosić kulturę osobistą itd. Takie działania często nie potrzebują pieniędzy, ale pomysłu i dobrej organizacji.

I na koniec sprostowanie.

Nie jestem Panu przeciwna, ale oczekuję przemiany w CzOK, a chyba niezbyt to wychodzi. Nowy dyrektor miał mieć głowę pełną pomysłów. Niech je Pan wdrażą.

A wyniki będa wtedy, kiedy na 100 zapytanych osób o działalność CzOK, choć połowa będzie umiała cos o nich powiedzieć, co będzie znaczyło, że ich dzieci tam uczęszczają.

Chętnie podpowiem swoje koncepcje, ale najpierw muszę zobaczyć Pańskie. To nie ja kandydowałam na stanowisko dyrektora. A jaki jest budżet, pewnie Pan wiedział.

Pozdrawiam wszystkich, którym kultura leży na sercu

Wysłane: 07.01.2016.
3903. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Kołomąt IP 46.171.231.166

Sylwester w Łubowie


Chciałbym bardzo podziękować Radzie rodziców z SP w Łubowie która podjęła się zorganizowania zabawy sylwestrowej 2015.

Miła atmosfera, przemiła obsługa ze strony gospodarzy, pyszne jedzonko przygotowane własną pracą i dobra zabawa To wszytko w szczytnym celu - wsparcia zakupu szafek dla uczniów. Dziękuje i gratuluje takiej aktywnej postawy Paniom i Panom. Dzięki temu że wam "się chciało", spędziliśmy przemiłego sylwestra.

Wysłane: 06.01.2016.
3902. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 46.112.89.22

Do pana Janka...

Imprezy w dużych miastach w Polsce jak i za granicą są świetnie przygotowane i zabezpieczone,place imprezowe ogrodzone z bramkami gdzie wszystkich sprawdza profesjonalna ochrona,do tego nad wszystkim czuwa policja i pozostałe służby.

Wysłane: 06.01.2016.
3901. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 37.248.255.241

Szanowny Panie Burmistrzu!

Mamy do Pana dwa zasadnicze pytania, a dotyczą dyrektora ośrodka kultury w Czaplinku. Pierwsza sprawa - dochodzą nas słuchy, że od nowego roku nie będzie dyrektor zarządzał merytorycznie świetlicami wiejskimi, a jest ich chyba 12 w naszej gminie, a tym samym zatrudnianiem opiekunów świetlic wiejskich. Jeżeli jest to prawdą, to mamy nadzieję, że w tej sytuacji bardzo wysokie wynagrodzenie dyrektora za pracę ulegnie znacznej obniżce!!!

Druga sprawa - to uważamy że powstał tu konflikt interesów naszej gminy, gdzie zapominamy o przepisach ustawy pracowników samorządowych, gdzie dyrektor CzOK uprawia swoją prywatę wyciągając od gminy środki finansowe na swoje koncerty. Przykładem jest zaproszenie na koncert noworoczny organizowany 22 stycznia br., w którym jest jednym z solistów. Cała reklama, praca pracowników, obiekt hali i media, w której ma się odbyć koncert jest na koszt gminy. Uważamy , że jest to wyraźne nadużycie przez dyrektora CzOK, a Pan na to przystaje. Nikt w to nie uwierzy, że być może po ty wpisie Pan dyrektor będzie się tłumaczył, że nie pobierze gratyfikacji za koncert, bo byłoby to żenujące tłumaczenie.

Jednocześnie uważamy, iż dyrektor CzOK za takie zaproponowane mu pobory nic nowego nie wniósł w nasze życie kulturalne, wręcz przeciwnie, całkowity brak doświadczenia w organizowaniu imprez oraz nieumiejętność kierowania pracownikami wyraźnie jest przez nas zauważalny. Podczas rozmów telefonicznych, czy rozmów osobistych nie potrafi podjąć żadnej decyzji, bo to proste nie zna środowiska i jak widać nie chce go poznać, tłumacząc się ciągle małymi środkami finansowymi. Zamknięty w swoim pokoju całymi dniami zajmuje się reklamą swojej prywatnej działalności artystycznej.

Panie Burmistrzu nie jesteśmy Pana przeciwnikami czy wrogami, ale prosimy, aby Pan nad tą sprawą się pochylił i przeanalizował to, czy na takim stanowisku, za takie wysokie wynagrodzenie ma być człowiek, bez całkowitego doświadczenia, który dopiero się uczy jak stażysta kierowania tak ważną Instytucją Kulturalną w naszym środowisku.

Wysłane: 06.01.2016.
3900. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 89.239.86.44

Przeczytałam wpis p. dyr. Czok i nie znalazłam tam oferty dla młodzieży która jest najbardziej zaniedbaną grupą w naszym miasteczku. Ośrodek kultury powinien zadbać o ich rozwój i zagospodarowanie czasu wolnego. Niestety w tej dziedzinie pustynia p. Dyr.!!!

Wysłane: 05.01.2016.
3899. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 79.184.180.6

W zupełności sie zgadzam z poprzednim wspisem dotyczacym ogrzewania na hali ktore jest porazka nikt nie wymaga tropikow ale cieplo a nie wyciągając dane powietrze czlowiek czuje sie jakby cwiczyl na zewnatrz a nie w pomieszczeniu :/ a w koncu nie chodzimy tam za darmo

Wysłane: 05.01.2016.
3897. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
piwnica IP 188.146.10.205

Szacun dla Pana Naruszewicza za merytoryczną odpowiedz na zarzuty stawiane przez anonimowych plotkarzy.Druga sprawa to sylwester na rynku uważam że niema sensu wydawać pieniędzy na wielkie przygotowanie ponieważ każdy wie jaką liczbe mieszkańców ma Czaplinek,więc łatwo wyliczyć ilość potencjalnych uczestników.Rozmawiałem z kilkoma osobami które uczestniczyły w tej imprezie i nikt nie narzekał,Panią która obserwowała sylwestra z balkonu zapraszam na sylwestry do Berlina,Warszawy albo Poznania wtedy zobaczy jaki CUDA tam się dzieją.

Wysłane: 05.01.2016.
3896. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 79.187.78.160

do Amatora kulturysty


Informuję iż powodem przerwy w dostawie ciepła była chwilowa awaria ogrzewania, która jest już usunięta.

Zapraszamy i zachęcamy Pana do korzystania z naszych usług.

Pozdrawiam Janina Gąszcz

Wysłane: 04.01.2016.
3895. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Pławieńska 1a, 78-550 Czaplinek IP 79.184.242.31

Odpowiedź Dyrektora Czaplineckiego Ośrodka Kultury


Witam Panią, jak również wszystkich Państwa odwiedzających tę stronę.

Odpowiadając na zarzuty, bo tak rozumiem poniższy wpis, wyrażam ubolewanie, że nie podpisała się Pani pod własnymi słowami. Dobrze pojęta krytyka nie boi się jawności, bo przecież chyba nie chodzi o to, że wstydzi się Pani własnego nazwiska.

Niemniej jednak chętnie ustosunkuję się do postawionych mi zarzutów, które z pewnością wypływają z dobrze pojętej troski o rozwój kultury w mieście, które od pewnego czasu jest także i moim miastem. Troska o jego rozwój jest bliska także i mnie.

Sadzę, że wszystkie Pani wątpliwości rozwieje zamieszczony poniżej raport z działalności Czaplineckiego Ośrodka Kultury zamieszczony w grudniowym numerze Biuletynu 2015, obejmujący okres od połowy maja do połowy grudnia 2015. Pozwoli Pani, że sprostuję tu zawarty w Pani wypowiedzi błąd dotyczący okresu cyt. "pod moimi rządami ". Od czasu objęcia przeze mnie stanowiska dyrektora CzOK-u upłynęło siedem miesięcy, a nie jak sugeruje Pani " blisko rok". W tym, dość krótkim, przyzna Pani czasie, w celu:

popularyzacji prowadzonego przeze mnie Ośrodka Kultury:

- Stworzyłem nową stronę CzOK -u.

- Przyczyniłem się do stworzenia nowego LOGO umożliwiając jego zaprojektowanie osobie z naszego miasta (wykonała je Pani Alicja Nowicka).

- Utworzyłem FUNPAGE na portalu społecznościowym Facebook.

- Oznaczyłem Czaplinecki Ośrodek Kultury banerami informacyjnymi.

- Stworzyłem reklamę multimedialną na budynku CzOK-u.

- Zrealizowałem 5 reportaży video i zamieściłem je na stronie CzOK-u, portalu społecznościowym Facebook, oraz youtube – promując w ten sposób Czaplinek na zewnątrz.odnośnie inwestycji:

- Zakupiłem projektor HD oraz ekran projekcyjny o wym. 4x5 m.

- Zakupiłem parasol licencyjny w celu stworzenia możliwości projekcji wszystkich filmów wydanych na nośnikach dvd, blu- -ray i innych, w celu popularyzacji kultury dla wszystkich chętnych, bez pobierania opłat za projekcje.

- Wynająłem tył amfiteatru, stwarzając tym samym w czasie letniego sezonu możliwość korzystania z gastronomii.

- Wyremontowałem cieknący dach sali widowiskowej oraz dziurawe rynny.

- Ociepliłem północną część budynku.

- Wymieniłem drzwi pomiędzy salą widowiskową a administracją.


odnośnie oferty:

Poszerzyłem ustaloną wcześniej (jeszcze nie przeze mnie) ofertę CzOK-u o:

- Poranki filmowe,

- Dyskusyjny klub filmowy,

- Audycje umuzykalniające dla dzieci,

- Comiesięczne wykłady o tematyce zdrowotnej, adresowane do seniorów

-Wykłady promujące wysoką kulturę w połączeniu z projekcją musicali, operetek i innych form kultury.


Do wcześniej ustalonego (jeszcze nie przeze mnie) planu budżetowego wprowadziłem dodatkowe koncerty:

- Na Dzień Matki.

- Koncert w ramach Zlotu Miłośników Samochodów Mitsubishi - MITSUFAN,

- Koncert w amfiteatrze na zakończenie lata (Zespół EMBAND),

- Koncert andrzejkowy - Zespół Niedzielni Kierowcy,

- Współorganizowałem Koncert Papieski,

- Koncert ENTROPY,

- Koncert RASTAFAJRANT,

- Wernisaż prac malarskich ks. Piotra Kowalkowskiego,

- Zakupiłem 6 przedstawień Teatru z Krakowa,

- Wyświetliłem 37 projekcji filmów kinowych,


Po upływie 7 miesięcy od objęcia stanowiska, przy dość mizernych środkach finansowych, nie wydaje mi się to mało. Przypuszczam, że nie uczestniczyła Pani w tych wydarzeniach i z tego powodu nie widzi Pani zmian. Gdyby dalej podtrzymywała Pani swoje zdanie, to zapraszam do odwiedzenia mnie w gabinecie, do otwartej rozmowy. Chętnie usłyszę, jak również wezmę pod uwagę wszystkie rozsądne sugestie, mogące przyczynić się do dalszego rozwoju kultury w naszym miasteczku.

Na koniec pozwolę jeszcze wyrazić swoje zdziwienie i zapytać, skąd Pani czerpała wiedzę o moim wynagrodzeniu, które, jak do tej pory, przed złożeniem przeze mnie oświadczenia o stanie majątkowym, jest sprawą poufną?

Łącząc serdeczne życzenia Noworoczne pozostaję z nadzieją, że współpraca ludzi, którym naprawdę leży na sercu rozwój kultury w Czaplinku połączy nasze siły.

Jestem otwarty na twórczą, popartą rzeczowymi argumentami, życzliwą krytykę.

Z poważaniem


Marcin Naruszewicz

dyrektor Czaplineckiego Ośrodka Kultury

Wysłane: 04.01.2016.
3894. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Osiedle IP 94.254.129.115

Witam serdecznie Pana Janusza Ziętkiewicza, do którego mam pytanie jako osoby zarzadzajacej.


Czy na hali w pomieszczeniu siłowni działa ogrzewanie? Będę szczery że obecnie ćwiczy sie bardzo zle, nieprzyjemnie. Grzejniki zimne. Rozumiem że jak sie ćwiczy to ciało jest nagrzane, ale od kilku dni większość ćwiczy w bluzach, bo ciała w takim zimnie nie da rady nagrzac a przerwy między seriami powodują wręcz dreszcze, grzejniki zakrecone, szyby paruja i zamarzaja, a wodę ktora mam do popicia jest strasznie zimna. Ja rozumiem że ogrzewanie nie jest tanie, gmina musi oszczędzać... ale bez przesady. W każdym innym miescie np. Złocieniec na siłowni wchodzi się z krotkim rękawem i spocenie jest przyjemnością a na hali spocenie w tak zimnym pomieszczeniu grozi grypą lub inną choroba.Proszę o podjecie jakiś kroków, lub odpowiedź dlaczego ogrzewanie nie działa lub nie jest włączone.


Pozdrawiam MAss

Wysłane: 02.01.2016.
3893. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 178.56.214.131

Pytanie do Pana Marcina Naruszewicza.

Szanowny Panie Dyrektorze.

Wraz z objęciem przez Pana fotela dyrektora CZOK, środowiska związane z kulturą w Czaplinku miały spore oczekiwania. Tymczasem, jak dotąd, niewiele się zmieniło.

Wiemy, że otrzymuje Pan znacznie wyższe wynagrodzenie od poprzedniej pani dyrektor,zatem oczekiwano od Pana szybkich i pozytywnych zmian, ale w samym CZOK-u zmian jakoś nie widać. Burmistrz argumentował wysokie wynagrodzenie tym, że przychodzi człowiek doświadczony i ma wizję rozwoju kultury.

A może te zmiany sa, tylko niewidoczne gołym okiem.

Proszę zatem odpowiedzieć na pytanie, co się zmieniło pod Pana rządami? Czego nie było, a jest, lub co sie dzieje lepiej? Jakie kroki Pan podjął przez blisko rok swojego urzędowania?

Nie jestem Pana przeciwniczką, ale zmiana dyrektora miała przynieść znaczne ożywienie w czaplineckiej kulturze, a jakoś tego nie widać.

Pozdrawiam i życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku

Wysłane: 01.01.2016.
3892. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Poznań IP 89.239.90.251

Przyjechałam do Czaplinka do znajomych na Sylwestra. To co zobaczyłam o godz. 24 to był szok. Na słupach w mieście wisiały plakaty zachęcające do spędzenia sylwestra od godz. 23 na rynku miejskim. Zabawy nie było żadnej , grała mało wyraźnie jakaś muzyka , kręciło się kilka osób chyba te osoby, które rzekomo miały to zorganizować. Było masakrycznie ktoś coś mówił do mikrofonu ale nic nie można było zrozumieć bo w tym czasie grała muzyka i strzelały petardy. Po pokazie fajerwerków grupka pijanych tańczyła z butelkami w rękach, pijana dziewczyna biegała rozebrana do podkoszulka i biła dwóch chłopaków. Ktoś leżał na ziemi wezwano karetkę. Ogólnie chamstwo, krzyki zero organizacji, żadnej koncepcji. Taka niby impreza przynosi dla miasteczka wstyd. Oglądaliśmy to z wysokości cały rynek mieliśmy w zasięgu wzroku. Proszę szanownych włodarzy zapewniam nie wyglądało to dobrze.

Wysłane: 30.12.2015.
3891. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 83.21.38.104

Witam. Słuchałem dzisiejszej sesji. Po pierwsze to jakaś chyba tradycja , że do każdej uchwały Burmistrz wprowadza poprawki ani jedna nie była dobrze napisana i co gorsza na każdej sesji jest to samo. Czy nie ma osoby w całym Urzędzie która potrafiłaby zrobić to dobrze. Wstyd. Po drugie młodzi Radni BRAWO. Tak się bali, że chwilę przed głosowaniem Uchwały budżetu poprosili o przerwę i Pani Bożena oznajmiła, że Klub SPCz będzie głosował za. Okazało się, że straszenie radnych Klubu nie było potrzebne. Mądrzy Radni zagłosowali na tak. Śmiechy....

Wysłane: 30.12.2015.
3890. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.250.1

Czaplinecki Ośrodek Kultury jako organizator Sylwestra na Rynku Miejskim w Czaplinku podpisał umowę z profesjonalną firmą ochroniarską by ta zapewniła pełne bezpieczeństwo bawiących się i świętujących powitanie Nowego Roku na Rynku Miejskim w Czaplinku

z poważaniem

Dyrektor Czaplineckiego Ośrodka Kultury

Marcin Naruszewicz


Wysłane: 29.12.2015.
3888. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 46.112.254.74

Odnośnie Sylwestra na Rynku, mam pytanie jakie środki bezpieczeństwa,służby,będą tego wieczoru zadysponowane,bo poprzednie lata do najbezpieczniejszych nie należały ,co zniechęca wielu mieszkańców do wspólnego świętowania w naszym mieście.

Wysłane: 17.12.2015.
3887. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 79.184.184.210

Odnośnie

3883. Krisu


Poziom merytoryczny tej wypowiedzi gorszy niz dziecka.

Stanę w obronie straznikow, ponieważ jeżdżę czesto na działkę ul. 7KPP i jakoś nigdy nie widziałem śpiącego strażnika, a że w Polsce były takie przypadki to nie przypisujmy, że u nas tez tak jest. Bo złość że sie dostało od straży mandat jest wielka... a druga sprawa jakbyś znał troche przepisy i z uwagą śledził informacje to straż miejska od nowego roku traci uprawnienia związane z fotoradarami. A szkoda, bo już widac jak jest niebezpiecznie np. Na ul. Wałeckiej, gdzie k. Ośrodka zdrowia jest przejscie, czesto tam dzieci wracając ze szkoły przechodzą przez ulice. A fotoradar jest juz zasloniety,....

Wysłane: 17.12.2015.
3886. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.112

NIEBEZPIECZNIE NA PRZEJŚCIU!!! C.D.

Zamieszczony w dniu 14.12.2015 r. na stronie internetowej Czaplinka artykuł pn. "Niebezpiecznie na przejściu" wywołał wśród mieszkańców ożywioną dyskusję na księdze gości. Chciałbym podziękować za udział i zaangażowanie w przedmiocie sytuacji drogowej w ulicy Leśników.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na dzisiejsze posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w Czaplinku, które odbędzie się w budynku Urzędu Miejskiego o godz. 16.00 (pok. nr 5), podczas której problematyka miejsc postojowych przy ul. Leśników będzie przedmiotem dyskusji.

Wysłane: 17.12.2015.
3885. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 79.184.240.4

Pragnę poinformowac ze ul. Lesnikow od kilku lat jest częściej uczeszczana przez samochody, motory itp. Na tej ul. Jest spory ruch, bo jadac np. Od orlenu nikt nie chce sie tluc i zwalniac na progach ul. Drahimskiej i Długiej. Wiec jada ul. Leśników, bo jest blizej i mniej dziur jak na szczecineckiej... Zatem jakis zakaz jest wskazany do wstawienia aby była płynność ruchu.

Wysłane: 17.12.2015.
3884. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Leśników 12 IP 37.248.124.194

Odnośnie tekstu pana burmistrza ,ze ludzie w większych miastach pozostawiają swoje auta kilkaset metrów od miejsca pracy. Jestem ciekaw czy pracownicy czaplineckiego urzędu miejskiego pozostawiają swoje auta kilkaset metrów od miejsca swojej pracy? Na to pytanie niech odpowiedzą sobie sami, poza tym większość z nas zna dobrze pojazdy urzędników i wie gdzie stoją od 7 do 15 i nie jest to kilkaset metrów. Drodzy urzędnicy zacznijcie działać na korzyść mieszkańców a nie im szkodzić mandatami i zakazami.

Wysłane: 17.12.2015.
3883. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Dabrowskiego IP 94.254.147.146

Zamiast stawiac zakaz postoju na ul. Lesnikow postawcie ograniczenie predkosci do np 30 i przestawic fotoradar spod cmentarza to zrobi sie bezpieczniej i panowie straznicy nie beda spac w aucie

Wysłane: 17.12.2015.
3882. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 94.254.129.109

Witam. Chciałym zabrać głos w sprawie ul. Leśników.

Z racji tego ze ulica Leśników jest tzw. boczną ulicą naszego miasta, samochody od zawsze sie tam zatrzymywały, ludzie nie mają gdzie parkować, a zwłaszcza w tych czasach, gdzie wszyscy cenią sobie wygode (bliskość domów, sklepów, galerii handlowych) nikt nie parkuje samochodu 500metrów dalej(każdy chce mieć go na widoku). Jako mieszkańcy czaplinka domagamy sie parkingu na wyżej wymienionej ulicy!(chociazby zatoczki). Zamiast wydawać pieniądze na tory off-roadowe czy inne pierdoły,które nie są potrzebne naszym mieszkańcom powinniśmy pomagać ludziom oraz lokalnym przedsiębiorcom a nie ich karać.

Wysłane: 16.12.2015.
3881. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Leśników 12 IP 89.229.86.92

Dobrym rozwiązaniem byłoby zrobienie parkingu równoległego wzdłuż ul. Leśników tak jak przy biedronce, mieszkańcy byliby zadowoleni oraz klienci sklepu a i nasza wspaniała i pracowita straż miejska mogła by troszkę odsapnac.Pozdrawiam.

Wysłane: 16.12.2015.
3880. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
lesnikow xyz IP 89.229.86.92

My, mieszkańcy ulicy Leśników cenimy sobie spokój i ciszę na swojej ,,bocznej” ulicy. Bardzo ważnym aspektem dla kazdego mieszkanca jest bliskość dostępu do domów i sklepów, ludzie boją się parkowania w większej odległości niż zasięg ludzkiego wzroku. Chociażby ze względu na bezpieczeństwo swojego dobytku. Wprowadzenie opłat na czaplineckim rynku spowodowało, iż ludzie chcąc załatwić sprawy w urzędzie, kościele czy na poczcie stawiają samochody na naszej ulicy przy samych schodach obok kościoła. Ulica Leśników nie jest problemem w przeciwieństwie do ulicy Warmińskiej czy Gdańskiej. Może w przyszłości należy zastanowić się nad ograniczeniem ruchu lub ustawieniem progów zwalniających niż znakami zakazu. Pozdrawiamy

Wysłane: 16.12.2015.
3879. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 46.171.177.154

Do Kierowcy


„Poza tym ruch na tej ulicy jest spory, więc sam fakt pozostawiania aut na ulicy, które zajmują jeden pas jezdni i utrudniają ruch powinien być objęty kategorycznym zakazem zatrzymywania się na całym jej odcinku od gimnazjum do skrzyżowania z Dąbrowskiego”


Do Obywatela


„OCZEKUJEMY postawienia na ulicy Leśników znaku zakaz zatrzymywania się !!!! Rozwiąże to problem z bezpieczeństwem i idealnie skanalizuje ruch.”


Do wszystkich narzekających na utrudnieniach w ruchu i bezpieczeństwo na ulicy Leśników:


Proponuję ; korzystanie z drogi krajowej nr 163 (kierunek Kołobrzeg, Wałcz i przeciwny), droga ta jest zdecydowanie szersza, bezpieczniejsza ( ostatnio wyremontowana) i przystosowana do większego ruchu.

Proszę pamiętać, że ulica Leśników jest drogą niższej kategorii (trzeciorzędną, a może lokalną) o mniejszym natężeniu ruchu. Przenoszenie ruch z drogi krajowej na drogę niższego rzędu jest niczym innym jak stwarzaniem zagrożeń.

Czy wtedy myślimy o bezpieczeństwie i utrudnieniach.? A może kieruj nami zwykła wygoda (bo krócej). Innych krytykujemy, ustawiamy im znaki- a jak postępujemy ? .

Uważam, że robienie porządków należy rozpocząć od siebie, gdzie ja stawiam swój samochód ?.


My mieszkańcy ulicy Leśników lubimy ciszę i spokój.


„PS.” Może należy zastanowić się nad ustawieniem progów zwalniających na ulicy Leśników, tak zrobiono na ulicy Długiej i Drahimskiej- cel jest oczywisty.


Pozdrawiam