Reklamuj Czaplinek
Zobacz księgę gości
Wysłane: 07.10.2016.
4104. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 84.155.77.76

Ulice Rzeźnicka, Leśników, Jeziorna świetnie wyremontowane - brawo dla władz. Coraz więcej dobrych dróg w Czaplinku, to się ceni. Jednak wygląd garaży przy powyższych ulicach psuje dobre wrażenie ukończonych inwestycji. Może Gmina jakoś wpłynąć na właścicieli? Jednolity kolor bram garażowych i elewacji poszczególnych garaży wpłynąłby pozytywnie na estetyke tych miejsc. Podobnie z chwastami wyrastającymi(z prywatnych działek) na nowe chodniki.

Chodnik biegnący przy działkach na ulicy Pławieńskiej będzie jeszcze przedłużony do końca wysokości działek w kierunku Pławna? Sporo ludzi chodzi tam na swoje ogródki.


Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Wysłane: 06.10.2016.
4103. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 212.7.219.155

Tak obserwuję od dłuższego czasu imprezy oraz wszelkie inne działania prowadzone przez CzoKSir a dokładnie przez jego pracowników i za każdym razem pojawia się pewna ważna kwestia. W bardzo dużej części społeczności lokalnej widzimy duże niezadowolenie , dostateczną ironię a także głęboki śmiech i pogardę . Czym jest to spowodowane ? Wiadomo są gusty i guściki , nie każdemu się dogodzi itp itd… Lecz nie możemy zganiać całej winy na gusta ludzi , popatrzmy na kreatorów i pomysłodawców owych działań.Podróżując po wielu miastach Polski i czerpiąc ich zasoby kulturowo-imprezowe dla mieszkańców odnosi się wrażenie ,że pracują tam ludzie z Boskiego powołania. W Czaplinku sytuacja jest wręcz odwrotna (pomijam osobę dyrektora). Tutaj odnosi się wrażenie aby zrobić coś dla ludzi , nie ważne czy dobre czy chcą to i można z pełną satysfakcją odfajkować kolejny punkt rocznego planu.Chcę z tego miejsca zadać pytanie Panu Dyrektorowi . Proszę o uzasadnioną odpowiedź dotyczącą kompetencji pracowników i tego co tak wspaniałego i niezwykłego potrafią wnieść do Naszej kultury i rozrywki? Czegoś więcej niż etatowy pracownik jakiegoś molocha.

Wysłane: 04.10.2016.
4102. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 84.205.9.83

Witam,

Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby przeprowadzenie ankiety na Wrotach Czaplinka dotyczącej głównej atrakcji na przyszłorocznych Dniach Czaplinka, pozdrawiam Smile

Wysłane: 30.09.2016.
4101. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.11.64.231

No cóż. Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Podkreślałam, że nie jest moją intencją ocena pracy pani, zajmującej się gimnastyką korekcyjną, choć jakby mimowolnie takiej oceny dokonałam. Zrobiłam to jednak w trosce o dzieci i ich zdrowie. Również moje dziecko. Dziwi mnie atak Pani dyrektor, że to nie miejsce na takie dyskusje, zwłaszcza anonimowo. Droga Pani, pora dorosnąć do epoki internetu i umieć porozmawiać nawet z anonimowym rozmowcą, zwłaszcza kulturalnym. Wiem, że nauczyciele chcą, aby mówić wprost, ale każdy wie, że odbija się to później na dzieciach. Gdyby była Pani choć raz na profesjonalnych zajęciach korekcyjnych, prowadzonych przez fachowca, wiedziałaby Pani o czym mówię. Teraz już wiem, że w Czaplinku takich nie będzie. Być może chodzi o pieniądze, być może o etaty dla nauczycieli. Jeszcze raz powtarzam, że moją intencją są jedynie porządne zajęcia korekcyjne, a nie atak na szkołę i nauczycieli, czy też urzędników. Proszę zatem nie reagować przesadnie nerwowo na konstruktywną krytykę, jak to wielu lubi robić. Trudno sobie wyobrazić, że osoba krytykująca może stać po tej samej stronie? Dla mnie to łatwe.

Wysłane: 30.09.2016.
4100. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Niepotrzebny krzew IP 84.205.26.42

Wychodzę z inicjatywą usunięcia krzewu/drzewa na rondzie dokładniej koło kwiaciarni Państwa Fudała. Niejednokrotnie byłam świadkiem ostrego hamowania aut. Sama z resztą jadąc od strony Biedronki muszę wytężyć wzrok by zobaczyć czy coś nie jedzie z lewej strony i dopiero jak jestem na rondzie widoczność jest idealna. Proszę zatem o rozpatrzenie mojej prośby dla bezpieczeństwa wszystkich kierowców Smile

Wysłane: 29.09.2016.
4099. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.120

„Księga gości” nie jest właściwym miejscem na dokonywanie oceny pracy nauczyciela, zwłaszcza przez anonimowe osoby.

Zajęcia gimnastyki korekcyjnej odbywają się w naszej szkole od wielu lat.

Dobór sprzętu i sposób organizacji zajęć zawsze ustala nauczyciel prowadzący, po rozpoznaniu potrzeb grupy. Planując zajęcia zwraca szczególną uwagę na taki dobór ćwiczeń, aby służyły one korygowaniu wad postawy.

Zapraszam Panią/Pana do szkoły w celu wyjaśnienia zaistniałych obaw.

Wysłane: 23.09.2016.
4097. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
gm. Czaplinek IP 83.11.116.196

Witam!

Ja mam pytanie dotyczące składanej deklaracji śmieciowej. Po co, w którymś z punktów jest pytanie o kompostownik, jego powierzchnię? Płacę za śmieci niesegregowane, choć wszystkie odpady organiczne trafiają na kompostownik. A dodam, że jest tego sporo. około 3-5 kg tygodniowo od osoby. Więc rocznie daje to 156-260 kg. Gdzie statystyczny Polak produkuje rocznie 320-330 kg śmieci.

Wysłane: 22.09.2016.
4096. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 79.184.19.123

Aha i zapomniałem jeszcze o jednym.

Z tego co można zauważyć na chwilę obecną (po śladach opon) pojazdy prze jeżdżące przez park jadąc od ul. Leśników wjeżdżają do parku i na pierwszej krzyżówce alejek skręcają w lewo skutecznie omijając postawione szykany.

Wysłane: 21.09.2016.
4095. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 188.146.7.118

Witam ponownie.

Niestety, spodziewałem się takiej lakonicznej odpowiedzi w sprawie gimnastyki korekcyjnej. Pewnie pani prowadząca zdjęcia ma wykształcenie, ale te zajęcia są raczej zwykłym w-f em. Gimnastyka korekcyjna to ćwiczenia z laską, drobinkami, plikami lekarskim, silownią itd. Kto kiedyś miał takie zajęcia, ten wie jak wyglądają. I o takie zajęcia chodzi. PROFESJONALNE. Odpowiedź że ktoś ma wykształcenie nie jest odpowiedzią, czy będą profesjonalne zajęcia.

Pozdrawiam

Wysłane: 20.09.2016.
4094. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.11.236.247

Odnośnie wpisu: 4081. Michał

(temat jeżdżących aut po parku)


Pisałem o tym samym już wcześniej we wpisie "4074.", aby ustawić na wyjeździe z parku w stronę ulicy Kościuszki kilka słupków zamiast ustawiać "szykany" z kamieni w co chwilę nowo powstałych "szlakach" miedzy drzewami. Niektóre z tych kamieni są na tyle małe, że bez problemu można je przetoczyć na bok..


Zapraszam więc Pana Zbigniewa Witaska do zapoznania się z treścią mojego wcześniejszego wpisu (nr 4074), gdzie dokładnie opisałem na czym miałoby polegać SKUTECZNE rozwiązanie problemu jeżdżących aut po parku. - Nie rozumiem zupełnie dlaczego nie korzysta się z dobrych rad mieszkańców tylko na siłę próbuje rozwiązać to w sposób, który nie przynosi efektu a mało tego - ośmiesza tak nieudolne rozwiązywanie problemu przez jeżdżących tamtędy bo mają w nosie takie "szykany" rozjeżdżając sobie kolejne drogi i śmiejąc się z tego.


Pozdrawiam serdecznie.

Wysłane: 20.09.2016.
4093. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.120

W odpowiedzi na wpis nr 4090 Nowy informuję, że od kilku lat prowadzone są w szkole zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. W tym roku szkolnym takie zajęcia prowadzone są dla uczniów klas 1-3. Nauczyciel zatrudniony w szkole do prowadzenia tych zajęć posiada odpowiednie wykształcenie. Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej są elementem wspomagającym prawidłowy rozwój fizyczny dzieci, jest to także wspomaganie w korygowaniu wad postawy u dzieci. Uczniowie, którzy biorą udział w zajęciach są wskazywani m. in. przez prowadzących badania wad postawy.

Jednocześnie pragnę zauważyć, że na efekt prawidłowej postawy u dzieci powinni pracować również, a może przede wszystkim rodzice. Biorąc pod uwagę frekwencję rodziców podczas omawiania wyników z przeprowadzonych badań, śmiem twierdzić, że zainteresowanie tym problemem jest bardzo małe.

Inspektor ds. oświaty Urzędu Miejskiego w Czaplinku

Barbara Dąbrowska - Łątkowska

Wysłane: 18.09.2016.
4092. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 79.184.229.105

Chciałbym zapytać szanowne władze co z odcinkiem drogi ze stacji Czarne Małe do Ostrorogu?? Pobocza są strasznie dziurawe nie ma sę jak wyminąć nie możecie tego jakos wyrównać?? Jak nie to powiedzcie rolnikom to przeorzą to pobocze i bedzie równiej niż teraz a co do dalszego odcinka drogi w kierunku ostrorogu to nikt nie wymaga tam asfaltu nie można wyrównać tej drogi podobnie jak do broczyna?? Jeśli jest to droga powiatowa to chyba władza powinna naciskać powiat by dał na ten cel jakieś fundusze niech Pan burmistrz jeden i drugi przejadą się tą drogą kiedyś i zobaczą jak to wygląda....

Wysłane: 16.09.2016.
4091. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek Rynek 6 IP 192.168.250.1

W odpowiedzi na wpis 4089 informuję że, "od długiego czasu" Straż Miejska prowadzi wyrywkowe kontrole pod kątem używanego paliwa w gorzelni w Miłkowie. Nie stwierdzono palenia szmatami, ani magazynowania szmat na terenie gorzelni. Natomiast czarny dym wydobywający się z komina powstawał na skutek spalania węgla. W związku z powyższym, proszę "Ekologa" o niezwłoczne przedstawienie dowodów spalania szmat. Wspólne działanie pomoże szybciej wyeliminować truciciela środowiska.

Komendant Straży Miejskiej w Czaplinku Ryszard Leśniewicz

Wysłane: 15.09.2016.
4090. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.11.236.188

Panie Burmistrzu! przez kilka lat organizowano w naszych szkołach badania wad postawy, z których płyną bardzo niepokojące wnioski, że ogromna większość dzieci ma wady postawy, a sporo nawet dwie, lub więcej. Czy nie można zatem zatrudnić profesjonalisty, który poprowadzi PROFESJONALNE zajęcia korekcyjne. W minionym roku takie niby zajęcia są prowadzone w szkole przez Panią Ziomek, ale nie miały one zbyt wiele wspólnego z prawdziwymi zajęciami korekcyjnymi. Skoro są pieniądze na finansowanie np. religii, to tym bardziej powinny się znaleźć na profesjonalne podejście do tematu wad postawy u dzieci. Inaczej badania nie mają sensu. Proszę o rzeczową odpowiedź. Zastrzegam, że wpis nie ma absolutnie wymowy krytycznej pod adresem wspomnianej nauczycielki

Wysłane: 15.09.2016.
4089. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 185.26.180.126

witam


Od dlugiego czasu w gorzelni w Milkowie jest palone szmatami czy wreszcie moze ktos cos z tym zrobic zatruwa nasze srodowisko a nasze wladze to wogole nie interesuje.

Wysłane: 06.09.2016.
4088. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
gmina IP 83.11.169.129

Witam.

Chciałem pochwalić prace strażaków przy organizacji miejsc parkingowych na dozynkach gminnych. BRAWO PANOWIE. Impreza również udana. Trochę inna forma niż kiedyś, ale cóż, czasy też się zmieniaja.

Pozdrawiam

Wysłane: 04.09.2016.
4087. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
ignacy@ wp.pl. IP 89.239.86.218

wody mamy dostatek tylko czemu taka droga miasto wody nie oszczedza w dniu 4ipodobno 3 wrzesnia kurtyna wodna prz fontannie działala jak w upaly byłem iwidziałem o godz. 17 dodam ze coly dzien padal deszcz

Wysłane: 01.09.2016.
4086. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 89.239.92.97

Do Komendanta SM


Działanie jest proste Panie Komendancie, wystarczy postawić kilka słupków uniemożliwiających wyjazd tą dziką drogą. Oby Państwa działania były skuteczne a przede wszystkim SZYBKIE. W razie braku widocznych skutków Waszych działań sprawa zostanie skierowana dalej.

Wysłane: 31.08.2016.
4085. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek Rynek 6 IP 192.168.250.1

Odpowiadając na wpis 4080, informuje ze SM prowadzi czynności w celu zmniejszenia zagrożenia. Jednocześnie apeluje o zachowanie ostrożności w ruchu drogowym na drogach osiedlowych.

Komendant SM w Czaplinku Ryszard Leśniewicz

Wysłane: 30.08.2016.
4084. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.21.66.19

Do wpisu 4078


Chciałbym podziękować za nieudolne próby powstrzymania kierowców przed rajdami po parku oraz poinformować, że jeden z kamieni,o przepraszam "szykan", leży kilka metrów dalej a droga przebiega w tej chwili dwa metry dalej.


Brawo dla państwa za tak troskliwe zajęcie się tematem dotyczących naszych problemów. Jak dojdzie tam do tragedii, to już mam zrobiony zrzut ekranu w celu poinformowania mediów o zaniechaniu NORMALNYCH działań w tej sprawie. GRATULUJĘ.

Wysłane: 30.08.2016.
4083. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 184.166.18.28

Odpowiedz do wpisu nr 4079. Misza 195


Naprawa zaniżenia w jezdni w ul. Pławieńskiej została zlecona do firmy, która świadczy takie usługi i posiada uznany dorobek zawodowy.

Dotychczasowe rozwiązania remontowe nie przyniosły oczekiwanych efektów z uwagi na stan techniczny kolektora sanitarnego w tym miejscu drogi. Tym razem zaplanowany remont polegał będzie na wymianie zniszczonej studni kanalizacyjnej o h -6mb na nową w konstrukcji monolitycznej wykonanej z prefabrykowanych kręgów betonowych na bazie betonu wodoszczelnego, mało nasiąkliwego i mrozoodpornego wraz z wyprofilowaną kinetą oraz wymianą odcinków kanalizacji sanitarnej bezpośrednio przy tej studni.

Pozostałe zaniżenia w jezdni przy studniach kanalizacyjnych i na trasie kolektora sanitarnego zostaną usunięte w ramach kontraktu samorządowego i ujętego w nim zadania inwestycyjnego polegającego na uszczelnieniu kanału sanitarnego wraz ze studniami, co zaplanowano na lata 2018- 2020.

Wysłane: 30.08.2016.
4082. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 89.239.92.97

Wiesz dlaczego ? Odpowiedź jest prosta w tym mieście wyegzekwowanie jakiś działań dotyczących drogownictwa , bezpieczeństwa graniczy z cudem .Najprościej jest sprawę skierować do władz tutaj oraz do innego organu co odpowiednio "wskaże" osobom odpowiedzialnym co mają robić . Niebawe przykłady absurdów będą pojawiać się tutaj jak grzyby po deszczu . Koniec z olewactwem i prowizorami. Czas obudzi się po porannej kawie drodzy urzędnicy !!!

Wysłane: 30.08.2016.
4081. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.21.36.82

Wczoraj widziałem działania władz zabezpieczające dzikie przejazdy parkiem na Wałeckiej. Pomysł czysto przejęty z kreskówki "Sąsiedzi". Na trasie przejazdów położono kamienie - ktoś się nadźwigał. W związku z tym samochody zakreślają coraz większe zakręty między drzewami i zwiększają niszczoną powierzchnię. Dlaczego nikt nie wykorzysta pomysłu zamontowania słupków na wąskiej ścieżce tuż za parkiem na wysokości pierwszego domostwa i za jednym zamachem rozwiąże wszystkie problemy szutrówek w parku.

Wysłane: 29.08.2016.
4080. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 89.239.92.97

Proszę o natychmiastową interwencję dotyczącą dzikiego wyjazdu z osiedla Leśników. Dziki wyjazd zlokalizowany jeste koło blaszanych garaży. Prowadzi z pod piaskowej górki i wylatuje na samą jezdnię. Dziś jadąc ulicą Bema o mało nie roztrzaskałem samochodu o wyjeżdżające z tego dzikiego i niebezpiecznego wyjazdu auto. Proszę o postawienie tam słupków uniemożliwiających takie niebezpieczne manewry wynikające z lenistwa mieszkańców tego osiedla. Do tych celów mają oni betonowe wyjazdy wewnątrz osiedla.Oczekuję na szybką odpowiedź i jeszcze szybsze montowanie słupków.

Wysłane: 28.08.2016.
4079. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 37.248.166.91

Czy jest taka firma w Polsce co raz na zawsze usunie tą dziurę która jest przez całą szerokość jezdni ile razy miasto jeszcze zapłaci za tą fuszerke która tam była zrobiona .Jak płacić ie za fuszerke to ja zasypia to żwirem a wy za to zapłacie .Wogule przejazd przez całą Pławieńską to rodeo też na zawieszenie. Proszę o interwencję

Wysłane: 25.08.2016.
4078. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 185.18.16.133

Odpowiedz do wpisu nr 4072. Mieszkaniec


Informuję, że do 27.08.2016 r. zostaną ustawione kolejne szykany uniemożliwiające przejazd pojazdów samochodów przez park przy ul. Wałeckiej pomiędzy ulicami Kościuszki i Leśników.

Wysłane: 25.08.2016.
4077. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.22.247.134

Gdzie z daleka mozna komentowac Sesje Rady Miejskiej? Jakies forum?

Wysłane: 24.08.2016.
4076. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 31.0.47.119

Widzę że moja prośba jest nie w smak władzą naszego miasta, cóż norma. Panie burmistrzu więcej zainteresowania nie "pańska częścią miasta"

Wysłane: 24.08.2016.
4075. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Pruszków IP 141.0.13.214

Chcielibyśmy podzielić się z władzami miasta Czaplinka pewnymi uwagami dotyczącymi wyglądu miasta. Nie byliśmy w Czaplinku kilka lat i to co zobaczyliśmy po naszym przyjeździe w tym roku miło nas zaskoczyło. Miasteczko jest czyste, zieleń miejska piękna firma czy osoba która dba o zieleń widać że ma o tym pojęcie; piękne rabaty, donice a pomysł z rzeźbami wkomponowanymi w zieleń - genialny. Byliśmy również na cmentarzu, kolejne bardzo miłe zaskoczenie - piękna nowa kaplica, polbrukowe alejki, kwatery, wkomponowane płyty nagrobkowe dawnych mieszkańców Czaplinka z okresu przedwojennego. Gratulacje dla firmy zarządzającej cmentarzem. No żeby nie było za słodko to czas na remont alejki nad pięknym jeziorem Drawsko - wygląda bardzo źle na tle innych dobrze zadbanych terenów.


Pozdrawiamy

Anna i Mariusz Sobczyk

Pruszków

Wysłane: 24.08.2016.
4074. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.20.91.244

Witam,

także dołączam się do problemu jeżdżących aut po parku (również cmentarzu jak zaznaczył mój przedmówca) niebezpiecznie jest zwłaszcza gdy ktoś wyjeżdża z parku w stronę ulicy Kościuszki między jeziorem a ostatnim domem na ulicy. Idąc wtedy w stronę parku nawet nie ma gdzie uciec bo z jednej strony skarpa w stronę jeziora a z drugiej krzaki i płot i to właśnie w tym miejscu byłoby najrozsądniej ustawić te słupki, które stoją na granicy parku - po prostu je przestawić paręnaście metrów w stronę ulicy Kościuszki. Koszt na pewno nie wieli. Wystarczy wykopać je z jednego miejsca i wkopać paręnaście metrów dalej do tego worek cementu i po problemie Smile


Pozdrawiam nasze władze i liczę na szybkie rozwiązanie tego problemu, który widzę poruszył nie tylko mnie Smile