Reklamuj Czaplinek
Zobacz księgę gości
Wysłane: 22.08.2016.
4073. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 89.239.86.44

Chciałbym mocno poprzeć Mieszkańca, po wałeckim parku jeżdżą samochody, powstały już koleiny między drzewami. Prosimy o interwencję również z tego powodu, że powinniśmy uszanować stary cmentarz oraz zadbać o bezpieczeństwo osób, które spacerują po tym terenie i nie spodziewają się jeżdżących tam samochodów. Myślę że nie jest to zbyt kosztowna inwestycja a skutkiem będzie ograniczenie samowolki "piratów" drogowych.

Wysłane: 18.08.2016.
4072. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.21.50.246

Witam,

wielokrotnie spacerując wraz z dziećmi wieczorami po parku przy ulicy Wałeckiej, byłem świadkiem jak po parku ( pomiędzy ulicami Leśników oraz Kościuszki ) jeżdżą sobie swobodnie samochody mając w nosie postawione trzy słupki ( po prostu kierowcy ci zrobili sobie skrót na ulicę Kościuszki)


Proszę odpowiednie organy o interwencje. Proponuję słupki ograniczające wjazd samochodów ustawić zaraz za parkiem ( obok schodów prowadzących do brzegu jeziora ). Uniemożliwi to wykorzystanie parku do jazdy na podwójnym gazie i zwiększy bezpieczeństwo spacerujących tam mieszkańców a dodatkowo koszt takiej akcji nie jest wysoki.

Wysłane: 10.08.2016.
4071. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 83.3.212.90

Odpowiedź na wpis Paulina 4067.

Informuję Panią i wszystkich zainteresowanych, że kolejna trzecia w tym roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu RTV i AGD zostanie przeprowadzona w dniach 5-9.09. W sołectwach gminy Czaplinek od 5 do 8 września, natomiast w mieście w dniu 9.09. Szczegółowy harmonogram zostanie zamieszczony na stronach ZGK i Gminy Czaplinek na dwa tygodnie przed planowanym terminem zbiórki, oraz w miejscach zwyczajowo przyjętych w formie ogłoszeń.

Wysłane: 10.08.2016.
4070. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.130

Przerwa wakacyjna w wydawaniu Biuletynu Informacyjnego trwa dwa miesiące: lipiec-sierpień.

Następny numer zaplanowany do wydania jest pod koniec września br.

Wysłane: 09.08.2016.
4069. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 84.155.68.43

Dziś jest 9.08(sierpień) a numer lipcowy Biuletynu Iformacyjnego jeszcze się nie ukazał.. Jakaś przerwa wakacyjna?

Wysłane: 06.08.2016.
4068. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
asfdgafagsgsf IP 79.186.208.237

Panie Burmistrzu,

atakuje mnie Pan, pisząc że "Panowie z sarkazmem, by nie napisać ze złośliwością, odnosicie się do moich wcześniejszych merytorycznych wyjaśnień, przyjmując je bez głębszych refleksji." Pozwolę sobie zacytować fragment wcześniejszego komentarza mojego autorstwa: "Bardzo dziękuję Panie Burmistrzu za litanię zasług. Nie umniejszając żadnemu z punktów (absolutnie bez przekory, ze szczerymi gratulacjami) postawię jednak krótkie pytanie (...)".


BEZ PRZEKORY, ZE SZCZERYMI GRATULACJAMI. Jeżeli to odczytuje Pan jako sarkazm lub złośliwość, to musi być coś nie tak z Pańskim postrzeganiem rzeczywistości. Jedyne słowo, które było lekką złośliwością, był wyraz "litania". Aż tak bardzo to Pana zabolało.


Skoro często bywa Pan na promenadzie, to cieszę się, że jest Pan na bieżąco z jej stanem. Liczę więc na to, że dzięki temu dostrzega Pan konieczność jej remontu.


Jeżeli pojawiła się szansa na pozyskanie środków - tym bardziej trzymam kciuki.


Proszę jednocześnie nie wkładać w moja usta (czy bardziej w moją klawiaturę) słów, których nie wypowiedziałem ani napisałem, że np. środki na takie inwestycje leżą wszędzie. Niemniej jednak uważam, że opcji pozyskania funduszy jest naprawdę wiele. Nie tylko Unia, z której każdy chce "wydoić" maksymalnie wiele.


SZCZERZE (podkreślę, gdyby Pan Burmistrz miał jakąś wątpliwość) życzę powodzenia w pozyskaniu środków na remont promenady i możliwie szybki jej remont, na którym (mam nadzieję) Panu Burmistrzowi zależy co najmniej równie mocno co mieszkańcom i turystom.
A korzystając z okazji, taka dygresja do Pani Doroby, skoro jest sygnał, że autem WOPR jako autem uprzywilejowanym: wydającym sygnały błyskowe i dźwiękowe) jeździ kobieta, a kąpieliska żadna ratowniczka nie obsługuje, może warto przyjrzeć się sprawie bliżej? Nie wnikam w czynności, które Pani przeprowadziła (jak też nie kwestionuję ich rzetelności, proszę o tym pamiętać!), autorowi tamtego wpisu zależało chyba, aby w odpowiedzi zwrotnej choćby pojawił się dopisek, że sprawa zostanie dokładnie zbadana. Wiadomo, że liczy się czas wyjaśniania sytuacji, ale czasem warto poczekać z odpowiedzią, by móc przekazać szczegóły: kim była ta kobieta i dlaczego kierowała uprzywilejowanym autem WOPR, skoro żadna ratowniczka na czaplineckich plażach nie pracuje.


Pozdrawiam serdecznie, bez cienia złośliwości, Panią Monikę Dorobę i Pana Burmistrza.

Wysłane: 05.08.2016.
4067. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 84.205.28.44

Chciałabym się dowiedzieć, kiedy odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu RTV i AGD ?

Wysłane: 04.08.2016.
4066. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.155

Odpowiedź na wpis 4062. Piotr Adamczyk

Informujemy, że Gmina Czaplinek ma podpisaną umowę z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym Województwa Zachodniopomorskiego, który w ramach umowy w tym roku obsługuje kąpielisko nad jeziorem Drawsko i miejsce wykorzystywane do kąpieli nad jeziorem Czaplino. Obsługą obydwu miejsc zajmuje się wykwalifikowana kadra ratowników, w skład której nie wchodzi kobieta. Ponadto ratownicy przez ostatnie 2 dni nie używali samochodu, w związku z tym nie mieli możliwości poruszać się nim na sygnale.

Wysłane: 04.08.2016.
4065. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.155

Odpowiadając na wpis "4060. darek" informujemy, że w dniach 22-23 czerwca br., tuż przed rozpoczęciem sezonu turystycznego i kąpielowego dno jeziora w obrębie kąpieliska nad jeziorem Drawsko przy ulicy Drahimskiej było oczyszczane z wodorostów. Prace wykonał Zakład Gospodarki Komunalnej w Czaplinku przy współpracy z Referatem Sportu i Rekreacji, który udostępnił do celów oczyszczania statek.

Po raz kolejny wodorosty były usuwane z dna jeziora 5 lipca br.

Ponadto ratownicy obsługujący plażę wykonują prace związane z ich usuwaniem oraz oczyszczają brzeg jeziora z trzcin, glonów i innych nieczystości.

W dniu wczorajszym zinwentaryzowano dno jeziora w obrębie kąpieliska. Ratownicy usunęli już wodorosty, które pojawiły się w niewielkiej ilości w jeziorze.

Wysłane: 04.08.2016.
4064. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.130

Odpowiadając na wpisy "turysty" 4063 i "mieszkańca" 4059 informuję Panów, że przynajmniej raz w tygodniu jestem na promenadzie pieszo lub rowerem, wobec tego stan jej nawierzchni jest mi dobrze znany. Panowie z sarkazmem, by nie napisać ze złośliwością, odnosicie się do moich wcześniejszych merytorycznych wyjaśnień, przyjmując je bez głębszych refleksji.

Gdyby rzeczywistość była zgodna z Panów wyobrażeniami o inwestycjach i pozyskiwaniu środków zewnętrznych, to zapewne przez poprzednich burmistrzów promenada dawno zostałaby wyremontowana i przebudowana.

Wszelkie zamierzenia inwestycyjne muszą wynikać z przyjętej strategii rozwoju, następnie musi być etap projektowania, dalej montaż finansowy i dopiero realizacja inwestycji. Przebudowa nadbrzeża w ciąg pieszo-rowerowy jest wpisana w strategię rozwoju gminy, jest przygotowany projekt budowlany, który jest podstawą do ubiegania się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Wszystkie duże inwestycje zrealizowane dotychczas na terenie gminy posiadały dofinansowanie z różnych źródeł. Tak powstała hala widowiskowo-sportowa, blok mieszkalny, orliki, pomosty, kanalizacja, wodociągi, drogi i ulice (w tym ul. Jeziorna) etc. Własne dochody budżetowe pozwalają na coroczne inwestycje w granicach średnio ok. 4 mln zł, czyli średnio ok. 8-10 % wydatków budżetowych. Burmistrz i Rada Miejska ustalają inwestycje priorytetowe, gdzie jednym z kryteriów jest dofinansowanie zewnętrzne.

Podkreślam, że dotychczas na tego rodzaju przedsięwzięcia jak promenada, nie było konkursów, gdzie można byłoby uzyskać dofinansowanie. Panowie postrzegacie środki unijne przez pryzmat propagandowej informacji płynącej z prasy, telewizji czy wypowiedzi polityków. Popularny przekaz jest taki, że pieniądze unijne leżą na ulicy, wystarczy tylko się schylić i podnieść. Dlaczego te pieruńskie gminy tego nie robią? Mówi się o nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Minął już rok 2014, 2015, zaraz skończy się 2016 i żadna złotówka jeszcze nie dotarła do samorządów. Tyle trwa etap planowania i przygotowywania kontraktów i konkursów. Sięganie po pieniądze unijne nie polega li tyko na złożeniu zapotrzebowania. W skrócie – należy przygotować projekt konkursowy i tenże konkurs wygrać. Chętnych jest zawsze dużo więcej niż pieniędzy do podziału.

Jak już pisałem wcześniej powstała w tym roku możliwość pozyskania funduszy na budowę promenady z Interregu, i jest szansa na wygranie tego konkursu. W przyszłym roku moglibyśmy inwestycję realizować.

Wracając do ul. Jeziornej i „groteski”. Po pierwsze trzeba wiedzieć co to jest groteska, a po drugie należy patrzeć na planowane i realizowane inwestycje kompleksowo. Zgodnie z wieloletnimi oczekiwaniami mieszkańców i turystów prowadzimy proces odwracania miasta do jeziora. Nie wystarczy zbudować gołej promenady, musi ona posiadać odpowiednią infrastrukturę towarzyszącą, trzeba jeszcze do niej dojść, dojechać i gdzieś się zatrzymać, trzeba do niej z jakiegoś punktu wyjść. Stąd projektowana rewitalizacja rynku i ulic prowadzących do jeziora, poprzez właśnie ul. Jeziorną, biegnącą równolegle do promenady, która jest alternatywą i uzupełnieniem ciągu pieszo-rowerowego.


Burmistrz Czaplinka

Adam Kośmider

Wysłane: 03.08.2016.
4063. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
dfjfgdgdh IP 31.0.123.60

Bardzo dziękuję Panie Burmistrzu za litanię zasług. Nie umniejszając żadnemu z punktów (absolutnie bez przekory, ze szczerymi gratulacjami) postawię jednak krótkie pytanie:


Co zostało zrobione w kwestii ASFALTOWEJ ŚCIEŻKI przy nabrzeżu?Z ciekawości, chętnie dopytałbym o informację, w którym roku przeszła ona ostatni gruntowny remont.


Proszę zrozumieć: od lat słyszy się, że "wkrótce", że "niebawem", że "w planach". Fajne zagranie, ale trochę już nudne.


Kiedy ostatnio spacerował Pan całą długością nabrzeża, albo jechał tam rowerem?


Pozdrawiam!

Wysłane: 03.08.2016.
4062. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 37.47.11.217

Tego juz za wiele!!!. Jako mieszkaniec Czaplinek ciesze się ze ratownicy są dobrze wyposażeni ale jak to jest ze pani ratownik ma czas jeździć żółtym autem na sygnale w czasie swojej pracy w te i nazat

Wysłane: 02.08.2016.
4061. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 89.239.83.91

Do wpisu 4059.

Szanowny Panie Burmistrzu


Wszystkie "zasługi" , które Pan wypunktował są również ważne , ale promenada jako główny punkt atrakcji turystycznych w samym Czaplinku jest najważniejsza. Regaty , slipy , pomosty to są rzeczy skierowane pod konkretnego odbiorcę (żeglarzy, wędkarzy) a sama promenada ma dużo większe spektrum zastosowania niż te wymienione przez Pana. Super , że macie od paru lat gotowy projekt na jej przebudowę , ale widocznie jest on zbyt rozległy i kosztowny skoro do tej pory nie udało się na niego pozyskać środków zewnętrznych. Rozumiem , że przytoczenie przebudowy ul.Jeziornej w kontekście promenady to groteska (bo inaczej tego nie da się zrozumieć) - promenada to ciąg pieszy bezpośrednio przy linii brzegowej , a ul.Jeziorna to normalna ulica , która od jeziora jest oddzielona działkami i zabudowaniami. Chyba czas najwyższy działać (w kwestii promenady) a nie tylko projektować.


P.S.

Chętnie zobaczyłbym Pana jadącego rowerem po promenadzie - może wówczas bardziej by Pan zrozumiał intencje "turysty" z wpisu 4057.Wysłane: 02.08.2016.
4060. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 83.21.69.145

Zrobiono wiele lecz kiedy w końcu ktos oczyści "basen" czy jak to sie nazywa w pomostach na j drawsko. Poruszane to bylo widzialem nie raz a rosliny jak rosly tak rosną...

Wysłane: 02.08.2016.
4059. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.130

Odp. na wpis 4057 „turysta”


Dziękuję Panu "turyście" za poruszenie po raz kolejny tematu nadbrzeża j. Drawsko. Jednocześnie gratuluję zmysłu obserwacji, zapewne ograniczonego li tylko do jednej ścieżki asfaltowej. Co zrobiono na rzecz mieszkańców i turystów w obrębie j. Drawsko przez ostatnie 6 lat, przedstawiłem we wpisie 4037 z dnia 13 lipca b.r. Pozwolę sobie przypomnieć „turyście” i Tym, którzy podzielają Jego opinię, ostatnie działania Gminy:

- częściowe zniesienie rygorów strefy ciszy, w tym umożliwienie pływania statków spacerowych, udostępnienie wydzielonego akwenu dla sportów motorowodnych (motorówki, narciarze itp.), umożliwienie wędkarzom korzystania z silników zaburtowych na całym jeziorze;

- zakup katamarana spacerowego „Perkoz” i rejsy statkiem po wyznaczonych trasach, w perspektywie uruchomienie regularnej linii tramwaju wodnego;

- wybudowanie nowych pomostów w: Kluczewie, Starym Drawsku, Siemczynie, na Bielawie;

- pozyskanie z Agencji Nieruchomości Rolnych działki w Starym Drawsku na urządzenie plaży wiejskiej;

- wybudowanie infrastruktury turystycznej w postaci małej architektury (altany, ławostoły, kosze na śmieci itp.) nad brzegiem j. Drawsko w Kluczewie, St. Drawsku, na Bielawie;

- na OSW wykonano nowe pokrycie dachu na hangarze i wymieniono ogrodzenie ośrodka;

- wybudowanie slipu do wodowania jachtów kilowych przy Nadbrzeżu Drawskim;

- od trzech lat odbywają się ogólnopolskie regaty żeglarskie o Puchar Polski Jachtów Kabinowych, promujące walory j. Drawsko;

- od dwóch lat działała na OSW filia Klubu Żeglarskiego „Szkwał” ze Złocieńca, gdzie szkolili się najmłodsi żeglarze. W tym roku zaczął funkcjonować nasz własny klub pod patronatem Czaplineckiego Bractwa

Żeglarskiego;

- poprawienie estetyki nadbrzeża poprzez zlikwidowanie trzech zdekapitalizowanych blaszanych hangarów (na bazie „policyjnego” powstał mini pomost);

- corocznie prowadzone są akcje czyszczenia brzegów i dna j. Drawsko przez Klub Płetwonurków „Mares” z Koszalina;

- z inicjatywy i sumptem wędkarzy powstała wiata na stanicy PZW;

- od ośmiu lat organizujemy ogólnopolski turniej wędkarski Trzech Miast, zawody odbywają się także na j. Drawsko;

- uregulowane zostały brzegi i dno Czaplineckiej Strugi;

- ustawiono cztery ozdobne ławki wokół jeziora w granicach miasta;

- przebudowano ul. Jeziorną, biegnącą wzdłuż brzegu jeziora.

Przed nami kolejne działania:

- budowa szlaku pieszo-rowerowego nad j. Drawsko w ul. Nadbrzeże Drawskie

od parkingu przy ul. Złocienieckiej do OW Drawtur. Projekt przygotowany

wspólnie z gminą Marlow, rozstrzygnięcie konkursu we wrześniu;

- finalizacja projektu budowlanego przebudowy Rynku i ulic: Ogrodowa, Górna, Apteczna – czyli biegnących do j. Drawsko;

- przygotowanie w tym roku projektów budowlanych na budowę pomostów na

OSW i przy ul. Nadbrzeże Drawskie oraz projektu budowlanego falochronu na OSW;

- przystąpienie do wspólnego z Zespołem Parków Krajobrazowych projektu, finansowanego z funduszy unijnych, rozbudowującego infrastrukturę turystyczną wokół j. Drawsko, w tym budowa platformy widokowej w parku za dworcem PKS;

- przygotowanie do rozbiórki zdekapitalizowanego tzw. „pomostu żelaznego”.

Jeżeli to wszystko jest porażką, jeżeli przedstawione działania nic nie znaczą, to gratuluję „turyście” złego samopoczucia.

Trakt nadbrzeżny jest rzeczywiście we fatalnym stanie. Na jego przebudowę potrzebne są już środki liczone w milionach zł. Nie było dotychczas unijnych projektów, w ramach których możliwe było dofinansowanie tego rodzaju inwestycji. Taka szansa pojawia się w tym roku, i z niej korzystamy.Pozdrawiam

Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider

Wysłane: 01.08.2016.
4058. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.130

Szczegółowe informacje dotyczące zagospodarowania nadbrzeża jez. Drawsko zostały udzielone pod numerem wpisu 3985.

Wysłane: 31.07.2016.
4057. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
dfjfgdgdh IP 31.0.124.40

Witam.

Miałem ostatnio niebywałą okazję przejażdżki rowerem po ścieżce nad jeziorem Drawsko.


W trakcie trasy nasunęła mi się krótka myśl, a zarazem propozycja dla władz miasta.


Wiem, że pan Burmistrz i niektórzy urzędnicy mieszkają w tej stronie Czaplinka, po której prowadzi ta ścieżka. Proponuję więc, żeby zaledwie przez tydzień dojeżdżali do pracy rowerami. Tylko tydzień.

Gwarantuję, że nie w piątek, ale już w poniedziałek będą mieli problem z usiedzeniem na miejscu po dojechaniu do urzędu.


W jakiś tam sposób śledzę w miarę na bieżąco to, co dzieje się w Czaplinku. Jestem tu dość często i pamiętam, jak tą samą trasą, z tymi samymi wybojami jeździłem lata temu. Lata mijają, a ścieżka się nie zmienia.


To jedno z najgorszych miejsc w Czaplinku. Miasto się zmienia na skwerkach, żeby cieszyć oczy, a nie zmienia się w miejscach, które powinny przyciągać tysiące ludzi.


Rowerem się nie pojedzie, dzieci na hulajnogach też nie pojeżdżą, maluszki na spacerach nie pochodzą, bo zwyczajnie nie pozwalają na to wyboje i zniszczenia trasy.


Wiem, że i mieszkańcy Czaplinka, i turyści mają dość słuchania, że "właśnie finalizujemy rozmowy, bla bla bla", "niebawem coś się ruszy, bla bla bla".

Wszystko to jest bezsensowną gadaniną. To straszne jak władze miasta są bezradne w faktycznym znalezieniu funduszy na PRAKTYCZNE inwestycje. Dużo lepiej chwalić się malutkim rekinkiem na plaży i niewielką sztuczną palmą.

Temat zastępczy jest idealny, chwalić się, byle nie zrobić nic faktycznie pożytecznego.


Jeżeli odpowiedzią na ten wpis ma być kolejna bezsensowna obietnica, czy też deklaracja, że "wkrótce", że "niebawem", że "w najbliższym czasie" - to ja dziękuję za taką odpowiedź w imieniu i swoim, i z pewnością wielu mieszkańców. Takich tekstów już nikt nie chce czytać.


To co się dzieje nad jeziorem to porażka. A kolejne władze zrobiły do tej pory dokładnie to samo co poprzednie. Czyli nic.

Wysłane: 28.07.2016.
4056. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.125

Odpowiedz do wpisu nr 4052. mieszkaniec

Informuję, że sprawa dotycząca Policji została przekazana Komendantowi Komisariatu Policji w Czaplinku podczas spotkania Burmistrza Czaplinka z Komendantem w dniu 27.07.2016 r.

Wysłane: 28.07.2016.
4055. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Poznan IP 79.184.236.251

Witam!

Chciałem podziekowac ludziom zaangazowanym w przygotownie miejsc ogolnodostepnych. z roku na rok wyglada to coraz lepiej. Rowinez liczne imprezy plenerowe, place zieleni w miescie, drogi chodniki. Widac postep. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.

Wysłane: 27.07.2016.
4054. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 83.11.75.245

Odpowiedź do wpisu: 4045. Zbigniew Witasek


Dziękuję bardzo za interwencję w tej sprawie.

Rozumiem, że oś jezdni..., ale to nie jest droga z pierwszeństwem ponadto nie ma takiego natężenia ruchu z Rzeźnickiej na Rzeźnicką, aby oś jezdni musiała przebiegać idealnie i jeżeli zostanie przesunięta z ok 0,5 do 1,0 metra kierowcy na pewno tego nie odczują.


Mam nadzieję, iż zostanie to przebudowane na tyle by piesi mogli swobodnie tamtędy przechodzić.


"Dziękujemy za przekazanie uwag, chociaż posłużenie się określeniem „ bezmyślny projektant” jest nieuprawnionym i obraźliwym dla osoby posiadającej odpowiednie kwalifikacje zawodowe, uprawnienia budowlane branży drogowej i ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe."


- Być może rutyna gubi, ale jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam i liczę na rozsądne i ludzkie wykonanie tego skrzyżowania a nie schematyczne, które utrudni ruch pieszym.


Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

Wysłane: 27.07.2016.
4053. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.125

Odpowiedz do wpisu nr 4052. mieszkaniec


Ulica Pławieńska stanowi odcinek drogi wojewódzkiej nr 177 i jest zarządzana oraz utrzymywana przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie Rejon Dróg Wojewódzkich w Drawsku Pomorskim.

W takim przypadku Gmina może i powinna zabiegać o poprawę stanu technicznego jezdni, by jej wartość użytkowa nie stanowiła zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Mając dobrze zinwentaryzowane deficyty w infrastrukturze drogowej w każdej z kategorii dróg które przebiegają przez teren Gminy Czaplinek wnioskuje do ich zarządców o zmianę tego niekorzystnego stanu rzeczy.

Tak i w tym przypadku złożony wniosek o naprawę tej części drogi we właściwym czasie do zarządcy drogi, a następnie wielokrotnie monitorowany został pozytywnie rozpatrzony.

Planowane jest wykonanie nowej warstwy bitumicznej na całej szerokości jezdni na ul. Pławieńskiej w obrębie skrzyżowania z ul. Rzeźnicką o pow. 450m² za kwotę ok. 50.000zł.

Prace te zostaną wykonanie w tym samym czasie w którym będą wykonywane roboty bitumiczne w ul. Rzeźnickiej, nie później niż do 30.09.2016r.

Wysłane: 21.07.2016.
4052. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 89.239.88.237

Remonty dróg są i to cieszy, ale kiedy w końcu wymieni się nawierzchnie na zakręcie koło Czoku? Co ok 4 miesiące jest problem, pojawiają się dziury wielkości parunastu cm.. łatają je nie umiejętnie gdyż się pokazują jak rdza.. koszt tych wszystkich łatanych dziur w przeciągu paru lat jest porównywalny z ceną gdyby wymienić całą nawierzchnie.. mam nadzieję,że coś z tym zrobicie.


Druga sprawa dotyczy naszej "policji" jakiś czas temu na rynku była nieprzestrzegana cisza nocna, osoby krzyczały przez ok 1-1,5 h po czym policja podjechała raz, pogadali i odjechali z 20 m i zaczęło się to samo.. i po tej interwencji nie było ich widać do rana.. a śmietniki później latały.. czy ta służba w nocy śpi?.. A mandaty za jazde rowerem, czy spokojne wypicie piwa nad jeziorem to wiedzą jak wystawiać..

Pozdrawiam

Wysłane: 20.07.2016.
4051. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Wałecka 49 IP 89.239.87.98

Szanowni Państwo!

Szachy plenerowe obsługiwane są przez pracowników hali. Godziny otwarcia hali są godzinami udostępniania szachów plenerowych,

Poniedziałek-Piątek 7.00-21.00

Sobota 8.00-20.00

Niedziela 12.00-20.00.

Stosowne informacje wywieszane są na ogrodzeniu w którym przechowuje się piony.

Za informację podaną, że szachy czynne są codziennie w godzinach 7.00-21.00 PRZEPRASZAMY.

Wysłane: 19.07.2016.
4050. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.130

wpis dot. beczkowozu został opublikowany i znajduje się kilka wpisów niżej. Proszę uważnie śledzić stronę.

Katarzyna Szlońska

Wysłane: 19.07.2016.
4049. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 192.168.1.130

Zgodnie z ustaleniami z Referatem Sportu i Rekreacji i informacją zamieszczoną na gminnej stronie internetowej plenerowa szachownica powinna być udostępniana codziennie

w godz. od 7:00 do 21:00. Jeżeli tak nie było, to w imieniu odpowiedzialnych za rozstawianie szachów osób, serdecznie przepraszam za utrudnienia. Dziękuję za przesłaną uwagę. Mam nadzieję, że takie sytuacje więcej nie będą miały miejsca.

Katarzyna Szlońska, Sekretarz Gminy Czaplinek

Wysłane: 19.07.2016.
4048. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 188.146.0.242

Witam admina gdzie się podział mój post odnośnie beczkowozow jeżdżących przez ul.Lesnikow. Czyżby był nie na rączkę.

Wysłane: 19.07.2016.
4047. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
IP 78.10.166.84

Plenerowa szachownica... już kilkukrotnie próbowałem ze znajomym odwiedzić to miejsce w godzinach 20:00-21:00, jednak za każdym razem szachy znajdowały się już w klatce. Uprzedzając pytania: pogoda za każdym razem była dobra a szybką partyjkę można rozegrać w pół godziny. Czy został skrócony czas dostępności szachownicy?

Wysłane: 19.07.2016.
4046. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 82.145.220.251

Witam serdecznie.

Dni Czaplinka mamy za sobą. I niestety z całym szacunkiem do Pana Dyrektora, ludzie szukający czegoś innego w muzyce na pewno znajdą to jeżdżąc do większych miast, gdzie publiczność dla muzyki kubańskiej czy innej mniej popularnej jest dużo większa. Dni Czaplinka są dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla garstki ludzi którym podoba się taka muzyka. Całym podsumowaniem piątkowego wieczoru była dyskoteka - 8 osób tańczących 20 siedzących na ławkach. Sobota - musi Pan przyznać - szału nie było. Zamiast organizować w piątek i sobotę koncerty zespołów o których większość ludzi w Czaplinku nawet nie słyszała, a w niedzielę płatnego koncertu gwiazdy Disco Polo która ma już dawno za sobą dni swojej świetności powinien Pan pomyśleć o jednej gwieździe która ściągnie do Czaplinka również mieszkańców okolicznych miejscowości. Mam nadzieję, że wyciągnie Pan lekcję z tegorocznych dni Czaplinka i za rok będzie już lepiej. Trzymam za Pana kciuki. Pozdrawiam.

Wysłane: 18.07.2016.
4045. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 189.187.14.23

Odpowiedz do wpisu nr 4033. zaniepokojony mieszkaniec


Projekt budowlany drogi - ul. Rzeźnickiej przy skrzyżowaniu z ul. Wałecką jak i na pozostałym odcinku musi być i tak został wykonany zgodnie z warunkami technicznymi jakimi powinny odpowiadać drogi i ich usytuowania.

Oś jezdni i obustronne krawężniki winny tworzyć ciągłości linii po obu stronach ulicy Rzeźnickiej, która przecina ul. Wałecka. Dotychczasowy układ komunikacyjny w tym miejscu nie uwzględniał takiego rozwiązania. Przedstawiony problem został na jednym ze spotkań roboczych uczestników procesu budowlanego omówiony, w następstwie czego korekcie ulegnie ta sytuacja drogowa poprzez przebudowę fragmentu chodnika i odpowiedniego wykonania oznakowania poziomego przejścia dla pieszych, czego można będzie doświadczyć po zakończeniu robót.

Dziękujemy za przekazanie uwag, chociaż posłużenie się określeniem „ bezmyślny projektant” jest nieuprawnionym i obraźliwym dla osoby posiadającej odpowiednie kwalifikacje zawodowe, uprawnienia budowlane branży drogowej i ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe.

Wysłane: 18.07.2016.
4044. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Czaplinek IP 79.186.207.50

Witam,intrygują mnie beczkowozy wywożące nieczystości spoza miasta które skracają sobie drogę przez ul.Leśników.Wydaje mi się że zakaz nie dotyczy służb które mają pracę na terenie miasta i muszą tam dojechać a niekoniecznie beczkowozów z towarem z Kołomątu.Pozdrawiam.