Reklamuj Czaplinek
Paweł Szatkowski PDF  | Drukuj |  Email
Redaktor: Katarzyna Kibitlewska   
11.08.2015.

Paweł Szatkowski ur. 12.01.1985 r. w Czaplinku po ukończeniu szkoły średniej, uczęszczał do Szkoły Rzemiosł Artystycznych w Gdyni. Następnie podjął studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Rzeźba. Na drugim roku studiów otrzymał nagrodę Adolfa Ryszki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rzeźby.
Jego dzieło, czterometrowa figura Chrystusa, będące jednocześnie pracą dyplomową Artysty zdobi ołtarz w Kościele Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Rzeszowie.
W 2014 roku zdobył I nagrodę w konkursie na pomnik kapitana Ludomira Mączki w Szczecinie, którego uroczyste odsłonięcie odbyło się 16 maja 2015 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=amE4kmy-ZVo 

 
Edward Szatkowski PDF  | Drukuj |  Email
Redaktor: Katarzyna Kibitlewska   
11.08.2015.

Edward Szatkowski ur. 19.09.1959 r. Już od najmłodszych lat, tj. w latach 60-70 - tych uczęszczał do pracowni plastycznej przy Bibliotece Młodzieżowej w Czaplinku, gdzie zajmował się głównie rysunkiem. W późniejszym czasie odkrył w sobie pasję do rzeźbiarstwa w drewnie.
Pan Edward ukończył Szkołę Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Większość jego prac to rzeźby sakralne, najczęściej  pojedyncze postacie świętych, komplety dróg krzyżowych oraz ołtarze, które można podziwiać między innymi w Białogardzie, Darłowie, Czaplinku, Koszalinie, Szczecinie oraz w kościołach w wielu innych miejscowościach. W 1986 r. wykonał czterometrową rzeźbę – postać rybaka, która znajduje się na  czaplineckim rynku. W latach 1976 - 1979 artysta brał udział w licznych plenerach rzeźbiarskich. Jedna z wykonanych tam rzeźb ozdobiła skwerek przed Teatrem Cypriana Norwida w Jeleniej Górze (niestety uległa zniszczeniu). Artysta ma na swoim koncie wystawy prac: Wystawa zbiorowa „Grupa Młodych” w galerii Sztuki Pod Strzechą w Poniatowicach i w Piwnicy Świdnickiej we Wrocławiu w 1983 r. oraz wiele wystaw zbiorowych m.in.: w Niemczech i Mirosławcu. W 2014 r. Pan Edward prezentował swoje rzeźby podczas Wystawy Kultury w Grimmem, a w tym roku powstały dwa witacze z motywem Czapli, które będą ustawione w północnej i południowej granicy Gminy Czaplinek. W lipcu br. w Czaplinku miał miejsce plener rzeźbiarski, podczas którego powstały kolejne dzieła Pana Szatkowskiego. Na czaplineckim rynku znajduje się wystawa poplenerowa, gdzie można podziwiać m.in. prace naszego artysty z Czaplinka.

Relacja z pleneru rzeźbiarskiego pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=amE4kmy-ZVo

Zmieniony ( 20.08.2015. )
 
Szymon Godziemba-Trytek PDF  | Drukuj |  Email
Redaktor: Magdalena Cogiel   
11.12.2014.

Czytaj całośćSZYMON GODZIEMBA-TRYTEK - kompozytor, teoretyk muzyki, ur. 21 lutego 1988 roku w Bielsku-Białej. Syn Marty Godziemba-Trytek i Józefa Jaworskiego. Ukończył PSM I stopnia w Cieszynie (klarnet) oraz PSM II stopnia w Szczecinku. W 2013 roku ukończył studia II stopnia (dyplom z wyróżnieniem) w klasie kompozycji Mariana Borkowskiego  oraz studia w specjalności teoria muzyki Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W latach 2008-2010 studiował kompozycje u Marka Jasińskiego. W 2009/2010 roku kształcił się również u Andrea Talmelli podczas stypendium programu ERASMUS w Istituto Superiore di Studi Misicali "Achille Peri" w Reggio nell'Emilia we Włoszech. Od 2013 roku jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Zmieniony ( 11.12.2014. )
Czytaj całość