ePUAP
Reklamuj Czaplinek
REJESTR DZIAŁALNOŚCI REGULOWANEJ
Bezpłatne badania w ramach Białego Tygodnia PDF  | Drukuj |  Email
Redaktor: Katarzyna Kibitlewska   
12.12.2016.

Drodzy mieszkańcy,
w ramach akcji Biały Tydzień, gmina Czaplinek zorganizowała bezpłatne badania dla mieszkańców. W ramach pakietu zaoferowaliśmy Państwu siedem różnych badań, które zdaniem czaplineckich lekarzy mają duże znaczenie w profilaktyce chorób, najczęściej dotykających współczesną cywilizację.

 

Badania zaplanowano na cały tydzień, jednakże już pierwszego dnia limit badań został praktycznie wyczerpany. Mieszkańcy czekali już od bardzo wczesnych godzin porannych, aby móc skorzystać z badań profilaktycznych. Niestety część osób które ustawiły się w kolejce nie zdążyły skorzystać z badań.
Istnieje natomiast jeszcze możliwość wykonania badania: „kał na krew utajoną” (zostało jeszcze kilka miejsc). Akcja obejmuje również bezpłatne wykonanie testów przesiewowych w kierunku cukrzycy oraz pomiar ciśnienia krwi, które odbędą się podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego  w godzinach od 15:00 do 18:00. Badania przeprowadzą członkowie Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Czaplinku.
Informujemy, ze Biały tydzień był pilotażowym projektem gminy Czaplinek, który potwierdził, że takie badania są potrzebne. Ponadto budżet pozwolił jedynie na objęcie badaniami ograniczoną liczbę osób.

Kolejny cykl „Białego Tygodnia” zorganizowany zostanie w przyszłym roku. 

 
następny artykuł »