Reklamuj Czaplinek
REJESTR DZIAŁALNOŚCI REGULOWANEJ
WOPR PDF  | Drukuj |  Email
Redaktor: Monika Doroba   
02.02.2007.

W Czaplinku organizowaniem pomocy oraz ratowaniem osób, które uległy wypadkowi kąpiąc się lub uprawiając sporty wodne zajmuje się Drużyna Pogotowia Ratunkowego.

Drużyna liczy 23 członków posiadających uprawnienia ratownicze, żeglarskie i motorowodne. Członkowie drużyny działają społecznie. Działalność drużyny finansowana jest z dotacji UMiG, sponsoringu, a także z wpływów za usługi. Drużyna współpracuje z UMiG, Strażą Pożarną, Policją oraz z gestorami ośrodków wypoczynkowych, kąpielisk i przystani.

Przed każdym sezonem publikowany jest szczegółowy plan dyżurów drużyny. Wszelkie zawiadomienia o zaistniałych na jez. Drawsko wypadkach należy zgłaszać na telefon bezpośredni WOPR. Najsprawniej organizowana jest pomoc gdy zawiadomienie określa:

  • rodzaj wypadku, czas i miejsce wydarzenia, ilość i wiek uczestników oraz ich kwalifikacje wodniackie, posiadane środki ratunkowe, kogo jeszcze powiadomiono o wypadku.
    Pomoc osobom udzielana jest nieodpłatnie, natomiast ratowanie sprzętu jest odpłatne. Ponadto drużyna wykonuje odpłatnie inne usługi jak np.:
  • udostępnianie miejsca przy kei i na kotwicowisku, pilotowanie przez jez. Drawsko spływu kajakowego, ubezpieczenie motorówką regat i innych imprez wodnych itp.

Siedzibą drużyny jest Stanica Wodna WOPR przy ul. Złocienieckiej w Czaplinku, a obszarem działania - akweny jeziora Drawsko.

W sezonie turystycznym członkowie drużyny pełnią dyżury w swej siedzibie
w godzinach 10:00 - 12:00 i 15:00 - 18:00
oraz są uchwytni pod telefonami:
0 506 825 092, 0 502 978 795, 375 52 36, 375 53 30.

Zmieniony ( 02.02.2007. )