• Polski
  • Allgemeine Informationen
  • General information
Strona główna arrow Atrakcje turystyczne arrow Kościół "Św. Trójcy"
Reklamuj Czaplinek
Pomorski Krajobraz Rzeczny
REJESTR DZIAŁALNOŚCI REGULOWANEJ
Spływy kajakowe
SPRAWDZONE OBIEKTY NA WEEKEND CZY URLOP
I N F O L U D E K
LUBIĘ JEZIORA
EDEN
Kościół "Św. Trójcy" PDF  | Drukuj |  Email
Redaktor: Magdalena Cogiel   
03.02.2007.

Jest to najstarsza murowana budowla Czaplinka wzniesiona prawdopodobnie w końcu XIV lub na początku XV wieku w miejscu, gdzie - jak twierdzi większość badaczy - stał wcześniej zamek templariuszy. Obecną postać kościół zawdzięcza przebudowie dokonanej w XVIII wieku po zniszczeniach dokonanych przez pożar w 1725 roku. Bryła kościoła ukierunkowana jest wzdłuż osi wschód-zachód (tzw. kościół orientowany) i nosi dość wyraźne ślady wcześniejszych założeń architektonicznych pochodzących z okresu sprzed odbudowy po pożarze. W kościele znajduje się barokowy drewniany ołtarz baldachimowy i klasycystyczna ambona z I poł. XIX wieku.

Informujemy, że w dni powszednie w godzinach od 12:00 do 14:00 istnieje możliwość odwiedzenia wnętrza kościoła pw. Świętej Trójcy. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do Centrum Turystyki lub Izby Muzealnej w Czaplinku (ul. Rynek 1).
Dla zorganizowanych grup, po wcześniejszym uzgodnieniu w Centrum Turystyki lub Izbie Muzealnej, istnieje możliwość zwiedzenia kościoła w innych godzinach (tel. 94 375 47 90).

 

Zmieniony ( 10.03.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »