ePUAP
Reklamuj Czaplinek
MAPA GMINY
PUNKTY ADRESOWE
REWITALIZACJA CZAPLINKA
REJESTR DZIAŁALNOŚCI REGULOWANEJ
Widok na Rynek
SPRAWDZONE OBIEKTY NA WEEKEND CZY URLOP
CZAPLINECKIE MORSY
CZAD - CICHY ZABÓJCA PDF  | Drukuj |  Email
Redaktor: Ewelina Pernat   
29.12.2014.
Niestety każdego roku słyszymy o przypadkach zatruć tlenkiem węgla, które są wynikiem braku rozwagi lub wadliwej instalacji. W związku z tym apelujemy o zachowanie rozsądku przy ogrzewaniu swoich domów i mieszkań. Czadu nie można "wyczuć", gdyż nie ma zapachu.
Nie można go zobaczyć, gdyż jest niewidoczny. Aby się przed nim ustrzec, praktycznie jedynym sposobem jest przezorne postępowanie przy korzystaniu z domowych palenisk, w których występuje płomień i proces palenia – nieważne czego: gazu, węgla, oleju czy drewna. Warunkiem dobrego spalania jest dostarczenie do paleniska dużej ilości powietrza i sprawdzony komin, który wyciąga dym i gazy powstałe przy spalaniu. Równocześnie, w miejsce zużytego powietrza przy spalaniu i odprowadzonego kominem, należy dostarczyć do mieszkania świeżego powietrza przez uchylone okno, kratki w drzwiach i inne kratki nadmuchowe.Należy zadbać o regularne przeglądy kominów, przewodów wentylacyjnych i urządzeń grzewczych.
Apelujemy więc do wszystkich mieszkańców Czaplinka o przezorność w korzystaniu z urządzeń grzewczych, w których może powstawać czad i przestrzeganie tych prostych zadań.
Zmieniony ( 29.12.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »