ePUAP
Reklamuj Czaplinek
MAPA GMINY
PUNKTY ADRESOWE
REWITALIZACJA CZAPLINKA
REJESTR DZIAŁALNOŚCI REGULOWANEJ
Widok na Rynek
Widok na jezioro
SPRAWDZONE OBIEKTY NA WEEKEND CZY URLOP
CZAPLINECKIE MORSY
EDEN
Święto Matematyki w SP Czaplinek! PDF  | Drukuj |  Email
Autor: Izabela Małkowska  koordynator projektu   
18.12.2015.
17 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Czaplinku zakończyła się realizacja projektu "Matematyczna wyprawa – świetna zabawa", współfinansowanego przez Fundację mBanku w ramach II edycji programu grantowego mPotęga.

Z tej okazji w szkole zorganizowano imprezę podsumowującą pod nazwą ,,Święto Matematyki”, w której wzięli udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, przybyli Rodzice i Nauczyciele. Swą obecnością zaszczycili uczestników: Przewodnicząca Rady Rodziców – pani  Justyna Kuzio i Dyrektor placówki – pan Aleksander Fudała. Podczas dwugodzinnej imprezy przedstawiono: podsumowanie realizacji zadań i fotorelację, zaprezentowano zwycięskie multimedialne prace konkursowe uczniów klas 5 i 6, rozstrzygnięto Konkurs na Matematyczną Grę Planszową - objęty honorowym Patronatem Burmistrza Czaplinka oraz nagrodzono laureatów konkursów i najaktywniejszych uczestników zrealizowanych działań. Wszystko było przeplatane matematycznymi zabawami, rebusami, krzyżówkami i układankami, które zostały przygotowane dla każdej z przybyłych klas przez organizatorów spotkania. Laureatem Konkursu na Matematyczną Grę Planszową pod honorowym Patronatem Burmistrza Czaplinka została uczennica klasy VIa – Anna Ścisłowska. Zwycięska gra w najbliższym czasie zostanie profesjonalnie wydrukowana, a następnie będzie rozesłana po jednym egzemplarzu do szkół podstawowych w powiecie drawskim – celem promocji realizowanego projektu, naszej Gminy oraz palcówki. Kilka egzemplarzy gry wzbogaci bazę dydaktyczną szkoły. Zwycięzcami w Konkursie na Matematyczną Prezentację Multimedialną zostali: Mateusz Cogiel z klasy VId – za prezentację ,,Bryły” i Filip Kowalczyk z klasy Vc – za prezentację ,,Ułamki”. Zwycięzcom konkursów gratulujemy!
Bezpośrednio po zakończeniu imprezy odbył się Sportowy Turniej z Tabliczką Mnożenia dla uczniów klas czwartych. Uczestnicy rywalizowali w przygotowanych przez nauczycieli matematyki konkurencjach sportowo – matematycznych. Były biegi w parach połączone z konstruowaniem klasowych plansz ,,cechy podzielności liczb”, wyścigi z wożeniem "na kocykach"  i układanie iloczynów z dużych kartonowych kostek z cyframi, a także zawody na czas połączone z dobieraniem w pary kartoników z działaniami oraz ich wynikami, które były rozłożone w kolorowych obręczach. Zwycięską okazała się klasa IVe – brawo! Wszyscy uczestnicy turnieju na zakończenie zostali obdarowani świątecznymi słodkościami.
Organizatorami imprezy byli realizatorzy projektu: nauczyciele matematyki – panie Halina Zamojć, Joanna Ścisłowska, Kamila Dębicka, Elżbieta Krasoń oraz Izabela Małkowska – koordynator projektu. Dziękujemy za wspólną zabawę przybyłym Gościom i Rodzicom. Zachęcamy do odwiedzania szkolnej strony internetowej, gdzie w zakładce mPotęga zamieścimy wkrótce fotorelację z realizacji projektu, multimedialne prezentacje uczniów, pełne listy laureatów konkursów oraz zdjęcia z imprezy.
 
Zmieniony ( 27.04.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »