ePUAP
Reklamuj Czaplinek
MAPA GMINY
PUNKTY ADRESOWE
REWITALIZACJA CZAPLINKA
REJESTR DZIAŁALNOŚCI REGULOWANEJ
Widok na Rynek
SPRAWDZONE OBIEKTY NA WEEKEND CZY URLOP
CZAPLINECKIE MORSY
PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ PDF  | Drukuj |  Email
Autor: Katarzyna Szlońska   
05.01.2016.
Zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej od 4 stycznia br. w całym kraju ruszyły punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Ta forma pomocy kierowana jest do szerokiego grona osób, których nie stać z różnych względów na zapłacenie prawnikowi. Nie tylko mających trudną sytuację materialną, ale w ogóle trudną sytuację życiową. Z porad będą mogły skorzystać m.in. osoby, które nie ukończyły 26. roku życia, i te, które skończyły 65 lat. Osoby niepełnosprawne, kombatanci, weterani, osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny, klienci pomocy społecznej.
 
Powiat drawski utworzył dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Pierwszy punkt znajduje się w budynku Starostwa  Powiatowego, pokój nr 204 na II piętrze,  Plac Elizy Orzeszkowej 3 w Drawsku Pomorskim, drugi natomiast w budynku Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego  i Ustawicznego, pokój nr 1 na parterze, ul. Wałecka 57 w Czaplinku.

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Czaplinku czynny będzie od wtorku do piątku w godzinach: we wtorek, czwartek i piątek od 9:00 do 13:00 , w środy od godz. 8:00 do 12:00 i obsługiwany będzie przez dwóch prawników ( w środy przez adwokata Pana Tomasza Musiała, w pozostałe dni przez radcę prawnego Panią Sylwię Żurowską).


Katarzyna Szlońska         
Sekretarz Gminy Czaplinek    
Zmieniony ( 05.01.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »