ePUAP
Reklamuj Czaplinek
MAPA GMINY
PUNKTY ADRESOWE
REWITALIZACJA CZAPLINKA
REJESTR DZIAŁALNOŚCI REGULOWANEJ
Widok na Rynek
Widok na jezioro
SPRAWDZONE OBIEKTY NA WEEKEND CZY URLOP
CZAPLINECKIE MORSY
EDEN
Marsz Nordic Walking dla uczczenia Światowego Dnia Chorych na Padaczkę PDF  | Drukuj |  Email
Redaktor: Katarzyna Kibitlewska   
25.01.2016.

Z okazji Światowego Dnia Chorych na Padaczkę, który przypada na dzień 14 lutego 2016 r. Burmistrz Czaplinka zaprasza do udziału w marszu Nordic Walking pod hasłem „ZAUWAŻ MNIE”.

Akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na osoby dotknięte epilepsją miała miejsce w Czaplinku w 2013 r., kiedy to Gmina Czaplinek przyłączyła się do akcji organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Okręgowy w Sławnie. Trasa marszu przebiegała od Wrocławia do Koszalina. Uczestnicy marszu z Gminy Czaplinek włączając się do akcji udali się do Wałcza, aby stamtąd przemaszerować 40 kilometrowy etap trasy do Czaplinka. 

W tym roku Gmina Czaplinek pragnąc po raz kolejny zwrócić uwagę na problemy osób dotkniętych epilepsją zachęca do udziału w marszu, który odbędzie się 20 lutego 2016 r.  Zaplanowana trasa prowadzić będzie ścieżką Nordic Walking "Wiejska - Kołomąt" o długości 5,9 km. Trasa podąża ścieżkami o miękkim podłożu, głównie drogami leśnymi oraz niewielkim odcinkiem asfaltu. Marsz trasą zapewni osobom uprawiającym Nordic Walking odpoczynek od trudu i zgiełku dnia codziennego w oazie ciszy wśród przyrody.

Po zakończeniu marszu zapraszamy na ognisko z kiełbaskami, które odbędzie się na Ośrodku Sportów Wodnych w Czaplinku. Chętne osoby mogą zapisywać się pod numerem telefonu 94 375 47 90 do 18 lutego br.
Zbiórka na skrzyżowaniu ulic Szczecinecka - Wiejska o godzinie 9:00.


Serdecznie zapraszamy do udziału w MARSZU „ZAUWAŻ MNIE”.

Zmieniony ( 22.02.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »