ePUAP
Marsz Nordic Walking dla uczczenia Światowego Dnia Chorych na Padaczkę PDF  | Drukuj |  Email
Redaktor: Katarzyna Kibitlewska   
25.01.2016.

Z okazji Światowego Dnia Chorych na Padaczkę, który przypada na dzień 14 lutego 2016 r. Burmistrz Czaplinka zaprasza do udziału w marszu Nordic Walking pod hasłem „ZAUWAŻ MNIE”.

Akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na osoby dotknięte epilepsją miała miejsce w Czaplinku w 2013 r., kiedy to Gmina Czaplinek przyłączyła się do akcji organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Okręgowy w Sławnie. Trasa marszu przebiegała od Wrocławia do Koszalina. Uczestnicy marszu z Gminy Czaplinek włączając się do akcji udali się do Wałcza, aby stamtąd przemaszerować 40 kilometrowy etap trasy do Czaplinka. 

W tym roku Gmina Czaplinek pragnąc po raz kolejny zwrócić uwagę na problemy osób dotkniętych epilepsją zachęca do udziału w marszu, który odbędzie się 20 lutego 2016 r.  Zaplanowana trasa prowadzić będzie ścieżką Nordic Walking "Wiejska - Kołomąt" o długości 5,9 km. Trasa podąża ścieżkami o miękkim podłożu, głównie drogami leśnymi oraz niewielkim odcinkiem asfaltu. Marsz trasą zapewni osobom uprawiającym Nordic Walking odpoczynek od trudu i zgiełku dnia codziennego w oazie ciszy wśród przyrody.

Po zakończeniu marszu zapraszamy na ognisko z kiełbaskami, które odbędzie się na Ośrodku Sportów Wodnych w Czaplinku. Chętne osoby mogą zapisywać się pod numerem telefonu 94 375 47 90 do 18 lutego br.
Zbiórka na skrzyżowaniu ulic Szczecinecka - Wiejska o godzinie 9:00.


Serdecznie zapraszamy do udziału w MARSZU „ZAUWAŻ MNIE”.

Zmieniony ( 22.02.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »